Topuz olayı bana ders oldu

Menajerlerinin Beşiktaş ve Fenerbahçe ile görüştüğünü belirten Sercan, önce kulübüyle anlaşmaları gerektiğini vurguladı. Topuz gibi zor duruma düşmemek için hiçbir formayla fotoğraf çektirmeyeceğini söyledi

Cuma 19.06.2009
Güncelleme: Cuma 19.06.2009
ABONE OL
Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın transfer etmek istediği, birçok Avrupa kulübünün yakın takibe aldığı Bursasporlu Sercan ile konuştuk. Marmaris'teki tatilini bitirip, İstanbul'a gelen ve 13.30'da feribotla Bursa'ya geçen Sercan, Soyak Olimpia Kent Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Bilici ile Bakırköy Gelik Restaurant'ta birlikte yediğimiz yemekte son durumunu anlattı. İşte Sercan röportajımız:

Neden İstanbul'dasın?
Tatildeydim. Kuzenimin Bursa'da sünnet düğünü var. Bu akşam oraya gidiyorum. Herhangi bir görüşme için gelmedim.

Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın sana yaptıkları teklifleri için ne diyorsun?
Büyük takımlar tarafından istenmek büyük onur. Milli takımda oynamak, Avrupa'da büyük takımlarda forma giymek istiyorum. Daha yolun başındayım. Fenerbahçe ve Beşiktaş menajerlerimle görüşüyorlar. Kulübümle de görüştüklerini biliyorum. Hatta babamı da arıyorlar. Onlara söylediğimiz bir şey var, Bursa'nın futbolcusuyum. Önce gidin kulübümle anlaşın. Biz zorluk çıkarmayız.

Fenerbahçe'den 1 milyon Euro peşinat aldığın ve bunu harcadığın söyleniyor...
Böyle bir şey söz konusu değil. Fenerbahçe'den herhangi bir para almadım. Bu transferin çözüm yeri Bursaspor'dur. Başkanımız İbrahim Yazıcı'dır.

Mehmet Topuz transferi seni nasıl etkiledi, bir ders oldu mu?
Benim için dikkate alınması gereken, Türk futbolu için olumsuz bir örnek. Topuz'un düştüğü duruma düşmek istemem. F.Bahçe ve Mehmet için hayırlı olsun.

Sercan Fenerbahçe ve Beşiktaş formasıyla fotoğraf çekelim teklifini reddetti ve...
Bir Mehmet Topuz bir de Mustafa Sarp olayı oldu. O yüzden değil giymek yan yana bile çektirmek istemiyorum. Profesyonel futbolcuyum. Eğer imza atarsam o kulübün formasını giyerim.