Ankaraspor, Rober ile sözleşme imzaladı

Ankaraspor, Alman teknik direktör Jurgen Rober ile sözleşme imzaladı.

Cumartesi 20.06.2009 12:29
ABONE OL
Kulüp binasında gerçekleştirilen imza törenine futbol şube sorumlusu Ahmet Gökçek, Jurgen Rober, menajerler ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Alman teknik adam, imza töreninden önce yaptığı açıklamada, önceki takımı Herta Berlin ile Ankaraspor'un renkleri dahil birbirlerine çok benzediğini belirterek, ''İki kulüp arasındaki en büyük fark, Ankaraspor'un inanılmaz tesisleri var. Böylesine bir tesise sahip kulübün futbolcularının buna layık olmaya çalışmaları lazım'' dedi.

Herta Berlin'i, 2. ligden önce birinci lige sonra da Şampiyonlar Ligi'ne taşıyan Rober, başarı için tesisin önemine dikkati çekerek, ''Böylesine bir tesisi ilk kez burada gördüm. Herta'da böyle bir tesis yoktu, ancak yine de başardık. Burada başarmak daha da kolay olacak'' diye konuştu.

Ankaraspor'da taraftar azlığıyla ilgili bir soruya ise Rober, şu cevabı verdi:

''Herta Berlin'in başına geldiğimde 3 bin taraftara oynuyorduk, ancak daha sonra gelen başarıyla beraber taraftar sayısı katlanarak arttı. 73 bin taraftara oynadığımızı hatırlıyorum ve bu burada da böyle olacak.''

Futbolla yatıp kalktığını ve bunun Almanya'da herkes tarafından bilindiğini ifade eden Alman teknik adam, sözlerini şöyle tamamladı:

''Ben 24 saat futbolla yaşarım. Bunu bütün Almanya bilir. Hatta bana 'deli' lakabı bile taktılar. Ancak başarı için delilikle akıllılığın ortasını bulmak gerekiyor.''

Ankaraspor Futbol Şube Sorumlusu Ahmet Gökçek de yaptığı açıklamada, sezon sonundan itibaren başladıkları teknik direktör arayışlarının sonunda bütün Avrupa'da tanınan Jurgen Rober isminde karar kıldıklarını söyledi.

Kendisinin Herta Berlin'de büyük başarılara imza attığını ifade eden Gökçek, ''Herta ile Ankaraspor'un kulüp yapıları birbirlerine çok benziyor. İki kulüp de gençlere önem veriyor ve olanakları aynı. Bunun için kendisinin Herta'da gösterdiği başarıyı Ankaraspor'da da tekrarlayacağına inancımız tam'' diye konuştu.

Rober ile 1 yılı opsiyonlu 2 yıllığına anlaştıklarını açıklayan Gökçek, Alman teknik adamın direktifleri doğrultusunda transfere hız vereceklerini sözlerine ekledi.