Maicon'dan İnter'e gözdağı

İtalya Birinci Futbol Ligi'nin (Serie A) son şampiyonu Inter'in Brezilyalı yıldızı Maicon, Inter'den ayrılabileceğini açıkladı.

Cumartesi 20.06.2009 13:52
ABONE OL
Inter'in Brezilyalı defans oyuncusu Maicon, Milano ekibindeki geleceğine yönelik şüphelerinin sürdüğünü dile getirerek, ''Inter'in, Avrupa Şampiyonlar Ligi'ni kazanabilecek nitelikte bir takım olması şart'' dedi.

Brezilya Milli Takımı ile FIFA'nın düzenlediği 8. Konfederasyon Kupası için Güney Afrika'da bulunan başarılı savunma oyuncusu, La gazzetta dello Sport'a yaptığı açıklamada, ''Inter, büyük düşünmek zorunda. Her futbolcunun arzusu olduğu gibi ben de Avrupa Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak istiyorum. Devler Ligi, bizim için diğer kupalara göre çok daha önemli bir hedef. Şampiyonlar Ligi Kupası, her futbolcunun kariyeri boyunca elde etmek isteyeceği en önemli zaferdir'' dedi.

Maicon, ''Eğer Inter ile birlikte bu kupayı kazanırsam, iyi olur. Aksi takdirde, bende Devler Ligi'ni kazanabilecek başka bir takıma gitme gereksinimi ortaya çıkacak'' diye konuştu.

28 yaşındaki başarılı futbolcu, kısa bir süre önce Real Madrid ile temasta olduğunu açıklayarak, Inter'e gözdağı vermişti.