Almanya'ya kaçış

Fenerbahçe'nin servet teklif edip hatırlı isimleri araya soktuğu transfer girişimi sonuç vermedi. Güney'de tatil yapan Altıntop kardeşler baskı altında kalmamak için İstanbul'a uğramadan Türkiye'den ayrılacak

Pazar 21.06.2009
ABONE OL
Turkcell Süper Lig'deki en çok istenen futbolcuları bir bir kadrosuna katan Fenerbahçe, milli takımın ikiz yıldızları Hamit ve Halil Altıntop kardeşleri bir türlü ikna edemedi. Fenerbahçe, Bayern Münih'te forma giyen Hamit'e yıllık 4.5 milyon Euro ve 4 yıllık sözleşme öneren, Halil'e de yıllık 2 milyon Euro'dan aynı süredeki sözleşmeyi önerdi. Daum'un ısrarla istediği iki oyuncuyla görüştüğü ve uzun vadede Fenerbahçe'de daha büyük başarı yakalama fırsatları olduğu için Türkiye'yi tercih etmeleri konusunda telkinde bulunduğu öğrenildi. Ancak özellikle Hamit'in Türkiye'ye gelme konusunda isteksiz olduğu belirtildi.

DÖNÜŞ PLANI DEĞİŞTİ
Fenerbahçe'nin bir süredir Antalya'da tatil yapan Halil ve Hamit'i, önemli ve hatırlı isimleri araya sokarak ikna etmye çalıştığı öğrenildi. Bugün İstanbul'a gelip daha sonra Almanya'ya geçmeyi planyayan iki kardeş, Fenerbahçe'nin ısrarları sonucu Almanya'ya dönüş planlarını da değiştirdi. Türkiye'de oynmayı bu dönemde kesinlikle düşünmeyen Altıntopların daha fazla baskı altında kalmamak için bugün İstanbul'a uğramadan direkt Almanya'ya gidecekleri öğrenildi.