Aslan'ın gözü Pondexter'da

Augustus'un WNBA'de sakatlanması sonrası Galatasaray, Fenerbahçe'yi iki yıl şampiyon yapıp Rusya'ya giden Cappie Pondexter'ın peşine düştü

Pazar 21.06.2009
Güncelleme: Pazar 21.06.2009
ABONE OL
Galatasaray, Bayan Basketbol Takımı'na yatırımı sürdürüyor. 1 Temmuz'ta Zafer Kalaycıoğlu ile resmi sözleşme imzalayacak olan sarı-kırmızılılar, Nilay Yiğit ve Belarus Milli Takımı'nın pivotu Yelena Leuchanka'yı renklerine bağlamıştı. Ancak geçen sezon çok başarılı bir performans gösteren Seimone Augustus'un WNBA'de yaşadığı sakatlıkla yeni sezonda forma giyemeyecek olmasıyla Galatasaray gözünü, Türkiye'de iki yıl oynamış ve iki şampiyonluk kazanmış bir başka süper yıldıza dikti: Cappie Pondexter. Fenerbahçe forması giydiği dönemde, Galatasaray tribünlerinin hedefi olan ve hatta tehdit mesajları bile alan ABD'li yıldız geçen sezon, Leuchenko ile birlikte Ekaterinburg'ta Rusya Süper Ligi şampiyonluğu, Rusya Kupası ve Avrupa Ligi üçüncülüğü kazanmıştı.

KALAYCIOĞLU İLE ÇOK YAKIN

Cappie'nin Rus ekibi ile bir yıllık daha sözleşmesi olmasına rağmen, Fenerbahçe'de de birlikte çalıştığı Zafer Kalaycıoğlu ile olan yakın ilişkisi Galatasaray için büyük avantaj olarak gösteriliyor.