Gökhan Bursa taraftarıymış!

Pazar 21.06.2009 15:53
ABONE OL
Fenerbahçe'nin başarılı defans oyuncusu Gökhan Gönül'ün Bursa'da kuaförlük yapan babası Ahmet Gönül, oğluyla gurur duyuyor.

Setbaşı Mahallesi'nde kuaför salonu işleten baba Gönül,, henüz 24 yaşında olan oğlunun kısa zamanda büyük başarılara imza attığını söyledi.

Yaklaşık 25 yıl önce Samsun'un Bafra ilçesinden gelerek Bursa'ya yerleştiklerini anlatan baba Gönül, 3 oğlundan en büyüğü olan Gökhan'ın da kısa bir ziyaret için gittikleri Bafra'da dünyaya geldiğini belirtti.

Baba Gönül, Gökhan Gönül'ün küçüklüğünden beri sakin yapısını koruduğunu, ancak hep hırslı olduğunu ifade ederek, oğlunun bu hırsı sayesinde bugün Fenerbahçe forması giydiğini vurguladı.
Oğlunun çok küçük yaşlarda mahalle aralarında futbol oynadığını anlatan Gönül, ''Futbolla yatıp, futbolla kalkıyordu. Kendisini 7 yaşında Bursa'da amatör ligde mücadele eden Yolspor'un altyapısına verdik. Hem okula hem de antrenmanlara gidiyordu. Ama aklında sadece başarılı bir futbolcu olmak vardı'' dedi.
Gönül, oğlunun daha o yaşlarda iyi bir futbolcu olarak büyük takımda oynama hayalleri kurduğuna değinerek, şöyle devam etti:

''Oğlumun hayatı tam bir başarı öyküsü. Hep hayalleri doğrultusunda yaşadı. Yolspor'da yağmur, çamur demeden hiç antrenmanlarını aksatmazdı. Ben bir baba olarak o günlerde kendisine üzülürken, kendisi ise hedefine doğru ilerliyordu. Sonrasında birçok takım Gökhan'ı takibe aldı. 2002 yılında o günkü şartlar doğrultusunda Gökhan Gençlerbirliği altyapısına gitti. Oradan Gençlerbirliği Oftaşspor'a geçti. Oftaş'ın Süper Lig'e çıktığı sezon iyi bir performans gösteren oğlum, Fenerbahçe'ye transfer olarak hayallerini gerçekleştirdi. Burada da gösterdiği performans sayesinde A Milli Takım formasını da giydi.''

KÜÇÜKKEN BURSASPOR TARAFTARIYMIŞ

Baba Gönül, Gökhan'ın küçüklüğünde Bursaspor taraftarı olduğunu, kendisinin de Bursa'da yaşadığı için önce Bursaspor'u, sonra oğlunun takımı Fenerbahçe'yi tuttuğunu bildirdi.

Oğlunun adının bazı Avrupa kulüpleriyle anılmasının kendileri için mutluluk verici olduğunu, ancak bu konuda son sözü her zaman Gökhan'ın vereceğini anlatan baba Gönül, şunları kaydetti:

''Ben de her baba gibi her zaman oğlumun en iyi yerde olmasını isterim. Ancak oğlum şu an gelebileceği en güzel yerde. Zaman ne gösterir bilemiyorum, ancak eğer Avrupa'ya gitme gibi bir düşüncesi olursa da kendisi ve Fenerbahçe Kulübü'nün vereceği karar burada önemli. Bu arada Gökhan, Fenerbahçe'de çok mutlu. Oğlum bugünlere hep kendi hırsı ve azmi ile geldi. Biz sadece kendisine manevi destek verdik. Böyle bir oyuncunun babası olmanın gururunu yaşıyorum. Kendisinin başarı öyküsü genç futbolcu adaylarına da örnek oldu. Umarım gelecek yaşantısı da başarılarla devam eder.''