Hedef gösterildim

Pazar 21.06.2009
ABONE OL
Maç sonrası saldırıya uğradın. Neler hissettin, sence bu neden oldu? O gün salona gelen Fenerbahçeliler'in tüm maçlarımı izlediğini sanmıyorum. Basketbol camiasında benim nasıl bir oyuncu olduğumu herkes bilir. Ben savaşçı oyun tarzımla Kaya Peker oldum. Ama bu kadar tansiyonu yüksek bir seride, rakip takımın yöneticileri de benim ismimi verip, eleştiriler yapınca taraftarın gözünde hedef oldum. Keşke bu maçlardan sonraki röportajlarda hiç isim verilmeden yorumlar yapılsaydı. O zaman gerilim bu kadar artmazdı. Maç bitince birinin bizim bench'e koştuğunu gördüm. Elimdeki topu atmayı düşündüm ama ne atabildim, ne de o şahsa vurabildim. Olaylar çok ani gelişti. Herşey bir anda oldu. Karşılık vermedim, çünkü olaylar büyüyebilirdi. Bütün takım sahada kalmaya çalışsak belki çok daha kötü olaylar olacak, kötü şeyler konuşulacaktı. Bence bizim takım en iyisini yaptı içeri kaçarak. Ama bir kaç kişinin çıkardığı olaylar dışında çok kötü şeyler yaşanmadı bence.
Küfürler seni motive etti mi? Kesinlikle hayır. Bunlara kulağınızı tıkamaya çalışıyorsunuz ama bir yere kadar. Küfür kesinlikle sporda olmamalı. Çünkü orada hepimizin annesi, ailesi var. Biraz daha sağduyu bekliyorum.
TAU'dan takım arkadaşın Rakocevic için ne diyeceksin? Efes Pilsen, Avrupa'nın en flaş transferi yaptı. Zor maçlarda ihtiyacını duyduğumuz bir skorer ve çok katkı verecektir.