Aslan'ın hedefindeki isim

Pazartesi 22.06.2009 08:49
Güncelleme: Pazartesi 22.06.2009 10:11
ABONE OL
Servet Çetin'i Marsilya'ya satan Galatasaray, bu futbolcunun yerini en az onun kadar savaşçı olan Senderos'la doldurmayı planlıyor. Milan'da kiralık oynayan, bonservisi ise Arsenal'de bulunan 24 yaşındaki futbolcu için girişimler hızlandırıldı. Yönetici Haldun Üstünel, bu oyuncuya karşılık Arsenal kulübüne 2.5 milyon euro önerdi, İngilizler ise 4 milyon euro istedi. Pazarlık sürerken tarafların ortak noktada buluşacakları beklentisi yüksek.

Senderos Alıyoz

Üstünel'in görüştüğü başarılı oyuncunun olumlu yanıt verdiği ve Arsenal ile temaslara başlandığı bildirildi.

Melberg gitti

Servet'in Marsilya'ya satılmasının ardından Galatasaray'da savunmanın ortasında oynayacak futbolcu arayışları hız kazandı. Defansa iki kaliteli oyuncu almak isteyen sarı-kırmızılılar, Melberg'in Olympiakos ile söz kesmesinin ardından rotasını İsviçre Milli Takımı'nın başarılı oyuncusu Philippe Senderos'a çevirdi. Bu futbolcu için yönetici Haldun Üstünel'in girişimlere başladığı öğrenildi.

Teklifini yaptı

Bu sezon Milan'da kiralık olarak forma giyen ancak fazla şans bulamayan 24 yaşındaki yıldızın, sarı-kırmızılıların teklifine sıcak baktığı ifade edildi. Senderos'tan onay alan Galatasaray'ın oyuncunun bonservisini elinde bulunduran Arsenal ile temaslara başladığı ve ilk etapta 2.5 milyon euro teklif ettiği bildirildi. İngiliz ekibinin 4 milyon euro istediği, görüşmelerin sürdüğü dile getirildi.

Senderos kimdir?
Doğum tarihi: 14.02.1985
Doğum yeri: İsviçre
Boyu: 1.91 m.
Kilo: 84 kg.
Milli takım: 31 maç, 3 gol
Kulübü: Arsenal