Balili Antalyaspor'da

Pazartesi 22.06.2009 13:16
Güncelleme: Pazartesi 22.06.2009 13:17
ABONE OL

Antalyaspor ilk dış transferini, geçen yıl Sivasspor formasını giyen İsrailli Futbolcu Pini Felix Balili'yi alarak yaptı.

Antalyaspor Hasan Subaşı tesislerinde Balili için imza töreni düzenlendi. Antalyaspor Kulüp Başkanı Hasan Akıncıoğlu, Balili'nin 6 yıldır Türkiye'de başarıyla futbol oynadığını ve süper lige renk kattığını söyledi. Balili ile 2 yıllık sözleşme imzaladıklarını kaydeden Akıncıoğlu, İsrailli futbolcunun alacağı paranın açıklanmayacağını belirtti.

Balili'nin yeni evlendiğini ve eşiyle birlikte Antalya'da balayında olduğunu anlatan Akıncıoğlu, santrfor mevkisinde oynayan futbolcunun, kendisine uğurlu geldiği için 7 numaralı formayı giyeceğini dile getirdi.
Balili de, Antalya'ya geldiği için mutlu olduğunu belirterek, ''Geçen yıl Sivasspor'da sürekli forma giyemiyordum. Antalyaspor'a devamlı oynamak için geldim. Türk vatandaşlığı için başvuru yapmıştım. Önümüzdeki hafta da Türk vatandaşlığına geçme işlemlerimin tamamlanmasını bekliyorum'' dedi.
Gazetecilerin, ''Antalya'ya birçok İsrailli turist geliyor'' sözü üzerine Balili, ''Ben turist olarak gelmedim, buraya iyi futbol oynamaya geldim'' diye espri yaptı.

Balili, imza töreninin ardından Antalyaspor formasıyla fotoğraf çektirdi, ardından da kulübün antrenman sahasında basın mensupları için topla kısa bir gösteri yaptı.

Antalyaspor, Balili'nin imza atmasının ardından, defans oyuncusu Şenol Can ile de sözleşme yeniledi. Başkan Akıncıoğlu, Şenol ile 1 yıllık sözleşme imzaladıklarını belirtti.