İşte Ümit'in yeni takımı

Pazartesi 22.06.2009 14:43
Güncelleme: Pazartesi 22.06.2009 14:44
ABONE OL
Eskişehirspor Kulübü Basın Sözcüsü Rıza Zeydan, transferi konusunda uzun süredir görüştükleri Ümit Karan ile imza aşamasına geldiklerini söyledi.

Zeydan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Süper Lig'de ve Türkiye Kupası'nda iddialı bir takım yaratmak için çalıştıklarını belirterek, takımın hedefine ulaşması için geçen yılın iskelet kadrosuna 1'i kaleci olmak üzere 7-8 futbolcu transfer edeceklerini kaydetti.

Transfer konusunda acele etmediklerini ifade eden Zeydan, şöyle konuştu:

''Bütün transferlerde ince eleyip, sık dokuyoruz. Hata yapma lüksümüz yok. Ücretler çok yüksek. Önemli olan takıma faydalı isimleri transfer edebilmek. Uzun süredir görüştüğümüz Galatasaray oyuncusu Ümit Karan ile imza aşamasına gelmek üzereyiz. Ümit Karan ve kulübüyle sorunumuz yok. Her şeyi hallettik. Futbolcunun kendisinin çözmesi gereken ufak sorunları var. Onları çözmesini bekliyoruz. Ümit Karan 3 yıllığına Es-Es'e gelecek. Takıma çok faydası olacağını düşünüyoruz. Bir-iki gün içinde Ümit Karan'a imza attırmayı düşünüyoruz.''

Zeydan, geçen yıl kiralanan Youla'nın transferinin de son aşamaya geldiğini belirterek, Youla'nın bonservisini almaya çalıştıklarını bildirdi.

Beşiktaş'tan kiralanan Batuhan ile de anlaşmaya vardıklarını ifade eden Zeydan, ''Batuhan ile anlaştık. Ancak, futbolcuyu verip vermeme konusunda son söz elbette Beşiktaş'a aittir. Kulübünün alacağı kararı bekliyoruz'' dedi.

Zeydan, takımın 29 Haziran'da Eskişehir'de toplanacağını belirterek, ''Yerli ve yabancı tüm transferler bu hafta içinde netleşecek'' diye konuştu.