Beşiktaş'a bir darbe de SGK'dan

Salı 23.06.2009 14:04
Güncelleme: Salı 23.06.2009 14:05
ABONE OL
Transfer sezonunda ezeli rakiplerine yıldız oyuncuları kaptıran Beşiktaş'a bir kötü haber de Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (SGK) geldi.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü çalışanlarının sigorta primlerini ödemediği için 100 bin lira ve üzerinde prim borcu olanlar listesine girdi. Borçlular listesinde 172. sırada bulunan son şampiyonun 2 milyon 172 bin lira prim borcu bulunuyor. Beşiktaş'ın şampiyonluk kutlamalarını yapan derneklere para göndermesi eleştirilmişti.

SGK'nın prim borçlularını ilan ettiği listede 5 bin 637 borçlu işveren bulunuyor. Belediyelerin ağırlıklı olduğu listede ilginç kuruluşlar da yer alıyor. İlk sırada 80 milyon liralık prim borcuyla Yeşim Tekstil yer alırken, üniversiteler, özel sektör ve spor kulüpleri de borçlu oldukları için SGK'nın listesine girdi. İşçinin hakkını savunmak varlık sebebi olan sendikanın da borçlular listesinde yer alması dikkatlerden kaçmadı. Tarım Orman İş Sendikası 326 bin liralık borcuyla listede kendine yer buldu.

Çifte kupa şampiyonu Beşiktaş Jimnastik Kulübü ise listeye giren tek 4 büyük. Mehmet Topuz'u Fenerbahçe'ye, Gökhan Zan'ı ise Galatasaray'a kaptıran Kara Kartalların 2 milyon 172 bin liralık ödenmemiş prim borcuna 3 gün içinde yazılı itiraz etme hakkı bulunuyor.