"İyi bir takım olmak istiyoruz"

Salı 23.06.2009 16:43
Güncelleme: Salı 23.06.2009 16:43
ABONE OL
Galatasaraylı futbolcu Emre Güngör, yeni sezonda çok iyi bir takım olmak istediklerini söyledi.

Takım arkadaşı Barış Özbek ile Sağlıklı Toplum Derneği'nin Ataköy Olimpiyatevi'nde düzenlediği Sağlıklı Beslenme Kampanyası'nın tanıtım toplantısına katılan Emre, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yeni sezon çalışmalarına güzel bir ortamda başladıklarını ifade ederek, ''Çok güzel bir ortamımız var. Bu sezon çok iyi bir takım olmak istiyoruz. Hem UEFA Avrupa Ligi'nde hem ligde hem de Fortis Türkiye Kupası'nda iyi sonuçlar almak istiyoruz'' dedi.

Sakatlıklar nedeniyle şansız bir sezon geçirdiğini anlatan Emre, ''Şu an herhangi bir sakatlığım yok. Zaten yaşadığım sakatlıkların hiçbiri ciddi değildi. Ama üst üste geldiği zaman beni hep geriye attı. Ama inşallah bu sene güzel bir sezon geçiririm. Artık önümüze bakmak zorundayız. Gökhan Zan da takımımıza katıldı. Milli takımdan arkadaşımız, çok iyi diyaloğumuz var. İnşallah o da takımımıza uyum sağlar ve biz Galatasaray'ı layık olduğu yere getiririz'' diye konuştu.

BARIŞ: İLK 11'DE OYNAYACAĞIM

Sarı-kırmılızı takımın genç oyuncularından Barış Özbek, forma yarışında iddialı olduğunu söyledi.
Kendisine güvendiğini ifade eden Barış, ''Formamı koruyacağımı ve ilk 11'de yer alacağımı daha önce de söyledim. Bu konuda çok iddialıyım. Rekabet bizim takımı güçlendirecektir ama ben ilk 11'de oynayacağım'' dedi.

Barış, kendisine gelen transfer teklifleriyle ilgili bir soruyu şöyle yanıtladı:

''Galatasaray ile iki sene daha mukavelem var. Bunun dışında başka şeylerle meşgul olmak istemiyorum. Çünkü bu tür şeyler futbolcunun aklını karıştırır. Ben de kafamı karıştırmak istemiyorum. Geçen sezon istediğimiz şeylere ulaşamadık. Bu sezon daha iyi yerlere varmak istiyoruz. Beni tabii ki bazı takımlar istedi ama ben ilgilenmiyorum.''

Bu arada, Milli Eğitim Bakanlığı Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Okul Şube Müdürü Halil Polat, Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Anabilim Dalı Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ali Hakan Büyüklü ile Galatasaray Basın ve Operasyon Sorumlusu Yako İgual'in de bulunduğu toplantıda, Sağlıklı Toplum Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serpil Keskin, kampanya ile ilgili bilgi verdi.

Keskin, sağlıklı nesiller yetiştirmek ve obeziteden korumak için 2008 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ile protokol imzaladıklarını belirterek, ekim ayında uygulamaya geçirecekleri kampanyayı, Türkiye geneline yaymayı hedeflediklerini söyledi.