Kartal'a küsüp Aslan oldu

Beşiktaş, Gökhan Zan'ın sözleşmesindeki opsiyonu bir türlü kullanmadı. Günlerdir beklediği haberi alamayan milli futbolcu Kartal'a küsüp 24 saatte Galatasaraylı oldu, iki yıllık imza atıp yeni formasıyla poz verdi

Salı 23.06.2009
Güncelleme: Salı 23.06.2009
ABONE OL
Galatasaray transferde büyük bir bomba patlattı ve Beşiktaşlı Gökhan Zan'ı 24 saatte renklerine bağladı. İşte Zan'ın G.Saraylı oluşunun perde arkası: Beşiktaş'ın opsiyon maddesi olmasına rağmen sözleşmesini uzatmadığı Zan defalarca, "Şampiyon olmuş bir takımın oyuncusu olarak yönetimin benimle görüşmesini bekliyorum" dedi. Fakat Beşiktaş bir türlü bu futbolcunun sözleşmesindeki opsiyonu kullanmadı. İddialara göre Beşiktaş Genel Sekreteri Kenan Öner, Zan'la ilgili görüşmeleri yapacak kişiydi ve opsiyonu kullanmayı unuttu. Gökhan, geçtiğimiz sezon başı 2008 Avrupa Şampiyonası sonrası Beşiktaş ile uzun bir görüşme sürecinin ardından 1+1 yıllık opsiyonlu bir sözleşme imzalamıştı. Yapılan bu sözleşmeye göre Zan'ın 1 Haziran 2009 itibariyle Beşiktaş ile sözleşmesi bitiyordu. Ancak mukavele opsiyonlu olduğu için Beşiktaş yönetimi, Gökhan'ın imzasını bile almadan 1 yıllık opsiyonu kullanabilecek durumdaydı. Ama Beşiktaş yönetimi, 1 Haziran 2009 tarihinden düne kadar mukavele imzalamadı. Bu 20 günlük süreç içerisinde Gökhan'ı bir kez bile aramayan yöneticiler sadece önceki gece "Fenerbahçe" dedikodularını duyunca, milli yıldızının telefonunu çaldırdı.

KOCAMAN İLE GÖRÜŞTÜ
Beşiktaş'ın ilgisizliğine üzülen Zan, önce Fenerbahçe'ye yöneldi ve bu kulübün Sportif Direktörü Aykut Kocaman ile bir görüşme yaptı.
Fakat görüşmeden sonuç çıkmadı. Bunun üzerine Gökhan dün Galatasaray'la masaya oturdu. Sarı kırmızılı kulübün ilgisi ve teklif edilen rakam Zan'ı mutlu etti. Taraflar el sıkıştı ve milli futbolcu akşam saatlerinde kendisini 2 yıl Galatasaraylı yapan sözleşmeyi imzaladı. Gökhan Zan yıllık 1 milyon euro alacak.