Ömer Şişmanoğlu Kayseri'de

Salı 23.06.2009 13:47
Güncelleme: Salı 23.06.2009 13:48
ABONE OL
Kayserispor, Almanya'da forma giyen gurbetçi forvet oyuncusu ve ümit milli futbolcusu Ömer Şişmanoğlu'nu renklerine bağladı.

Kulüp asbaşkanı Şaban Miraboğlu, kulüp tesislerinde düzenlenen imza töreninde yaptığı açıklamada, yönetim olarak belirledikleri hedefler doğrultusunda anlaştıkları futbolcularla sözleşme imzaladıklarını bildirdi.

Kayserispor'un 4 yıldır yakaladığı sportif başarıyı daha ileriye götürmek istediklerini ifade eden Miraboğlu, iki tane yabancı oyuncu alarak transfer çalışmalarını tamamlayacaklarını belirtti.

Daha sonra, Almanya 2. Lig takımlarından Sant Pauli'de forma giyen ve ümit milli takımda da yer alan 19 yaşındaki Ömer Şişmanoğlu, kendisini 4 yıllığına Kayserispor'a bağlayan sözleşmeyi imzaladı. Şişmanoğlu, Kayserispor gibi hedefleri olan bir takıma gelmekten dolayı mutluluk duyduğunu dile
getirdi.

Kulüp genel menajeri Süleyman Hurma da Ömer'in hem Kayserispor teknik kadrosunun istediği hem de milli takım hocalarının ısrarla Türkiye'ye getirilmesi gerektiğini belirttikleri bir futbolcu olduğunu söyledi.

İki yabancı oyuncu daha alarak transfer çalışmalarını tamamlamak istediklerini kaydeden Hurma, şöyle konuştu:

''Bir orta saha ve bir santrfor yabancı oyuncu almak istiyoruz. Takımımıza ve Türk futboluna katkı sağlayacak ve bütçemize uygun oyuncu almak istiyoruz. Ancak, yabancı oyuncu transfer etmek çok kolay değil. Önemli liglerde, önemli takımlarda oynayan futbolcular almak istiyoruz. En azından alacağımız futbolcunun kariyeri ile ilgili tartışma yaşanmasını istemiyoruz. Yabancı oyuncular veya teknik adamları Türkiye'ye getirmek çok kolay olmuyor. Anadolu'da yabancı dilde eğitim veren okul sayısı az. Bunu bahane ediyorlar ya da sosyal imkanların yetersizliği sorun oluyor. Bu durumda yabancı oyuncular Türkiye'ye gelmek için çok para istiyorlar. Ancak tüm bu olumsuzluklara rağmen iyi iş çıkaracağız. En iyi oyuncuları alacağız.''
Daha önce görüştüklerini açıkladıkları Sektioui ve Vassel ile artık ilgilenmediklerini bildiren Hurma, ancak Goitom ve Pancrate ile görüşmelerinin sürdüğünü hatırlattı.
Genç oyunculara ağırlık verdiklerini, milli takımlarda oynayan futbolcu sayılarının arttığını vurgulayan Hurma, böylece Kayserispor'un geleceğe yönelik sağlam bir iskeleti oluştuğunu ve takımın değerlerini yükselttiklerini
kaydetti.
Mehmet Topuz'un transferi karşılığında Fenerbahçe'den Gökhan Emreciksin'i aldıklarını, ancak bu oyuncu ile ücret konusunda henüz anlaşamadıklarını belirten Hurma, anlaşma sağlayamamaları durumunda bonservis ücretini alarak bu oyuncudan vazgeçeceklerini sözlerine ekledi.