Şok üstüne şok

Beşiktaş'ta kriz kapıda. Topuz'u F.Bahçe'ye kaptıran, Nihat'ı yuvaya dönüşünde ikna edemeyen Kartal, son darbeyi ise G.Saray'a giden Gökhan Zan'dan yedi

Salı 23.06.2009
Son Güncelleme: Salı 23.06.2009
ABONE OL
Beşiktaş'ta yeni sezon öncesi tehlike çanları çalmaya başladı. Çifte kupalı şampiyon siyah- beyazlılarda, transfer döneminde yaşananlar camiada çatlak seslerin çıkmasına neden oldu. Kartal'da krizi ateşleyen ilk kıvılcım Mehmet Topuz transferinde gerçekleşti. Oyuncuyla anlaşan ve Topuz'a siyah-beyazlı formayı giydiren başkan Yıldırım Demirören ve ekibi, ezeli rakip Fenerbahçe Kayseri ile bonservis konusunda anlaşınca geri adım atmak zorunda kaldı. Demirören'in "Beşiktaşlıyım diyen futbolcuyu almak ezikliktir" ifadesi ve buna rağmen Topuz'un "Bir gün herkes Fenerbahçeli olacak" şapkasını takarak sarı-lacivertlilere gitmesi Kartal'a yaz döneminde vurulan ilk darbe oldu. İkinci çıkmaz ise Villarreal'de oynayan Nihat Kahveci'de yaşandı. Demirören'in telefonda ikna ettiği eski Beşiktaşlı oyuncu, yuvaya dönüşünden son anda vazgeçince, Beşiktaş'ın elini kolunu bağladı ve siyah- beyazlı yönetim İspanya seferinden de eli boş döndü.

SON DARBE ZAN'DAN
Kartal, üçüncü darbeyi ise stoperi Gökhan Zan'dan yedi.
Yabancı oyuncuların fazlalığı nedeniyle Zapotocny'ye harıl harıl kulüp arayan Beşiktaş, milli savunmacısı Zan'ın sözleşmesindeki opsiyonu kullanmayı unuttu. Mustafa Denizli'nin kalması yönünde rapor verdiği Zan, siyah-beyazlıların ezeli rakibi Galatasaray'ın yolunu tutarak başkan Demirören ve yöneticilere son şoku yaşattı. Beşiktaş'ta transfer dönemindeki olumsuz gelişmelerin ardından bu hafta neler yaşanacağı camiada merak konusu oldu. Eski kaptan İbrahim Üzülmez ile bugün sözleşme yenileneceği öğrenilirken, taraftarların yönetimden bomba transferler yapmasını bekledikleri ifade edildi.