Trabzon'a Broos

Bordo-mavililer, uzun süren teknik direktör arayışlarını nihayet sonlandırdı. Club Brugge ve Anderlecht'in başında şampiyonluk yaşayan Belçikalı Hugo Broos ile 2 yıllık anlaşma sağlandı

Pazartesi 23.06.2009
Güncelleme: Salı 23.06.2009
ABONE OL
Trabzonspor'da kriz haline gelen teknik direktör arayışları, uzun uğraşlar sonucunda bitti. Bordo-mavililer 57 yaşındaki Belçikalı Hugo Broos ile anlaşmaya vardı. Dün öğlen saatlerinde İstanbul'a inen Broos, havalimanından hiç çıkmayarak ikinci bir uçakla Trabzon'a hareket etti. Broos, burada basın mensuplarına herhangi bir açıklama yapmadı. Başkan Sadri Şener'le görüşen Belçikalı, 2 yıllık sözleşmeye imza attı. Broos'un yıllık 600 bin Euro alacağı öğrenildi. Bu arada Belçikalı, bugün saat 11:00'de kulüp binasındaki törenle resmen Trabzonlu olacak.

YUNANİSTAN'DA KÜME DÜŞTÜ
Hugo Broos, Belçika'daki başarılarıyla dikkat çekse de, son yıllardaki grafiği düşüş içinde. Broos futbolculuk kariyerinde 13 yıl Anderlecht, ardından 5 yıl Club Brugge forması giydi. 24 kez de Belçika Milli Takımı'nda oynadı. Teknik direktörlük kariyerine Molenbeek'te başlayan Broos 1991-97 arasında çalıştırdığı Brugge ile 2 şampiyonluk, 3 Belçika Kupası sevinci yaşadı. 5 yıl Mouscron'u çalıştırdıktan sonra 2003-05 arasında Anderlecht'in başındaydı. Burada da 1 şampiyonluk yaşayan Belçikalı, ardından Genk'in başına geçti ve burada da önemli başarılar yakaladı. 2008 yılında ülkesi dışında ilk kez Yunan takımı Panserriakos'ta çalıştı. Panserriakos, Broos yönetiminde geçtiğimiz sezon küme düştü.

HUGO BROOS KİMDİR?
10 Nisan 1952 Humbeek doğumlu. Evli, 2 kız 1 erkek çocuk babası. 18 yıllı futbolculuk kariyerinde Anderlecht ve Club Brugge formaları giydi. 24 kez de milli takımda görev yaptı. 1988'de başlayan teknik direktörlük kariyerinde ise Molenbeek, Club Brugge, Excelsior Mouscron, Anderlecht, Genk ve Panserriakos'u çalıştırdı.