Baskı beni korkutmaz

Trabzonspor, yeni teknik direktörü Hugo Broos ile dün sözleşme imzaladı. Belçikalı hoca, "Camianın 25 yıldır şampiyonluk özlemi çektiğini biliyorum. Baskıdan korkmuyorum" dedi

Salı 24.06.2009
Güncelleme: Çarşamba 24.06.2009
ABONE OL
Trabzospor'da teknik direktör krizi dün resmen sona erdi ve bordo-mavililer, Belçikalı Hugo Broos ile 1 yılı opsiyonlu 2 senelik sözleşme imzaladı. Broos, başkan Sadri Şener ile medyanın karşısına çıkarken, 57 yaşındaki hocanın çok heyecanlı olduğu gözlendi. İmza töreninde konuşan Şener, Broos'un Belçika'da Brugge ve Anderlecht'i şampiyon yaptığının altını çizerken, "Hocamız deneyimli bir isim. Daha önce de Belçikalı teknik adamlarla çalıştık. Onlarla benzer yanlarımız var. Umarım hayırlı olur" dedi. "

25 YILLIK ÖZLEM VAR"
Başkan Şener'den sonra söz alan Broos ise iddialı açıklamalar yaptı. Trabzon'da bulunmaktan memnun olduğunu belirten kurt teknik direktör, "Büyük bir caimaya geldim. Etkilenmiş durumdayım. Benden önce görev alan Belçikalı hocalardan daha başarılı olacağım. 25 yıllık şampiyonluk özlemi var. Bunu sonlandırmak için elimden geleni yapacağım. Yerel medya baskısından korkmuyorum" şeklinde konuştu.

YARDIMCISI DİYADİN
Trabzonspor yeni sezona dev bir teknik heyetle girecek. Broos'un yeni ekibi 12 kişiden oluşacak ve Belçikalı hoca iki tane yardımcısını ülkesinden getirecek. Geçen hafta işbaşı yapan Metin Diyadin ise 1. yardımcı antrenör olacak. Diyadin, 2007'de Hacettepe (G.Birliği Oftaş) ve 2008'de Eskişehir'in Süper Lig'e çıkmalarında pay sahibi olmuştu.