"Her zamanki gibi şampiyonluğa oynayacağız"

Çarşamba 24.06.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 24.06.2009 10:58
ABONE OL
Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, bordo-mavili takımın her zamanki gibi bu sezon da şampiyonluğa oynayacağını söyledi. Şener, yeni teknik direktör Hugo Broos ile birlikte kentten ayrılırken, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Hugo Broos ile anlaşarak teknik heyet konusunu sonlandırdıklarını belirten Şener, ''Bizi sevmeyen basın, hocanın Yunanistan'daki başarısını anlatıyor. Bizi seven basın ise Anderlect'teki şampiyonluğu, başarısını anlatıyor. Hangisinin haber niteliği taşıdığını ben bilmiyorum. Kariyerli bir hoca. Çok uzun boylu konuşmaya gerek yok. Bundan sonra sahada bizim için ne yapacağı önemli'' dedi.
Broos'un yardımcılıklarına Metin Diyadin ve Turgut Kural'ı getirdiklerini ifade eden Şener, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Takımı Isparta kampına onlar götürecek, hoca kampa Antalya'da katılacak. 1-2 transferimiz oldu. 1-2 tane daha yapacağız. Çok acele etmiyorum. Hoca takımı görsün. Ondan sonra bakacağız. Daha vaktimiz var. Az transfer yapacağımızı söylemiştik. Ama Türkiye'de ne yazık ki, her yıl 20 tane transfer yapacaksın ki, kombine satasın ve gündemde kalasın. Bu mümkün de değil. Ama bu sene Trabzonspor için iyi olur. Avrupa kupalarında lige kalırsak çok önemli bir iş yapmış olacağız. Her zamanki gibi şampiyonluğa oynayacağız'' diye konuştu.

Şener, bordo-mavili kulüpte 17 yıl önce de kulüp başkanlığı yaptığını belirterek, ''Trabzon zor bir yer. Burada Trabzonspor dışında çok önemli bir sosyal faaliyet ve sosyal olgu yok. Dolayısıyla her gün gündemdesin, bana göre de doğru. Çünkü gündemde olan şey dikkati çeker, eleştirilir. Biz de onlardan bir tanesiyiz. Ama yaptıklarımızın hep arkasındayız, doğru şeyler yaptığımıza inanıyoruz. Eleştiri mutlaka olacaktır ama kırmadan dökmeden olacak. Ben yaptığım işten bir gelir elde etmiyorum. Şöhrete falan da ihtiyacım yok. İyi şeyler yapmaya çalışıyorum, onun için de gülüp geçiyorum'' diye konuştu.

''ENGİN'İ İSTEDİK''
Başkan Şener, bonservisi Gençlerbirliği'nde bulunan Trabzonlu oyuncu Engin Baytar'ı istediklerini söyledi. Bu konuda Gençlerbirliği yöneticileri ile görüştüklerini ifade eden Şener, ''Engin'i istiyoruz ama bonservis ücreti fazla. İlhan ağabeyin ne zaman formu yerine gelir bilmiyorum'' dedi.

Şener, Danimarka'nın Kopenhag takımında oynayan Kanadalı oyuncu Atiba Hutchinson'un Trabzonspor'a gelmek istediğini, ancak kulübünün bu futbolcuyu vermeye sıcak bakmadığını kaydetti.

KOMBİNE SATIŞI
Geçen yıl 15 binin üstünde kombine sattıklarını, ancak bu yıl düşük miktarda kombine sattıklarını belirten Şener, ''Her sene 20 transfer yapman lazım ki, kombine satasın. O maliyetin üstüne çıkıyor. Trabzonspor taraftarının görevi bu. Bana 'Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş ile yarış' diyorlar, onlar kombinede çok üst noktadalar, bizim tahsil ettiğimiz para henüz bin 50 TL. Ama yine yarışmaya gayret edeceğiz'' diye konuştu.