"Sakatlığımın geçmesinden dolayı çok mutluyum"

Çarşamba 24.06.2009 17:11
Güncelleme: Çarşamba 24.06.2009 17:11
ABONE OL
Yaşadığı sakatlık nedeniyle geçen sezon takımdan uzak kalan Galatasaraylı futbolcu Serkan Çalık, yeni sezon için ümitli konuştu.

Galatasaray TV'ye açıklamalarda bulunan Serkan Çalık, ''Sakatlığımın geçmesinden dolayı çok mutluyum. Çok şükür bir sakatlığım kalmadı. Belki biraz kuvvet eksikliğim olabilir. Onu da 2-3 hafta içinde kapatabilirim. İnşallah ben ve arkadaşlarım herhangi bir sakatlık yaşamayız, çünkü geçen yıl çok sakat oyuncumuz vardı'' dedi.

Takımın başına gelen Hollandalı teknik adam Frank Rijkaard'ın, hem futbolculuk hem de teknik direktörlük döneminde önemli biri olduğunu vurgulayan Serkan Çalık, ''Çok önemli şeyler yaşadı. Ben kendisini ilk defa görüyorum. İlk gördüğümde çok şaşırmıştım. Çünkü fiziki açıdan kendisini çok iyi tutmuş ve şimdi bile futbol oynamaya müsait bir vücut yapısı var. İnşallah Frank Rijkaard hocamız hepimiz için hayırlı olur'' diye konuştu.

UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turundaki Kazak rakipleri FC Tobol'a da değinen sarı-kırmızılı oyuncu, ''Kazakistan Ligi'ni çok iyi tanımıyorum. Rakibimize dikkat etmeliyiz, çünkü ufak bir takıma karşı oynayacağız ve onlar da büyük bir takıma karşı oynayacaklar. Her takım Galatasaray'ı yenmek ister. Onun için rakibimizi küçük görmememiz gerekir'' ifadelerini kullandı.