Hodri meydan!

Cinsel tercihi nedeniyle MHK'nın görevine son verdiği hakem Dinçdağ, "TFF ve MHK yönetim kurulları toplu halde gelsin, hakemlik nasıl yapılıyor görsünler. Bu kadar açık ve net" diye konuştu

Perşembe 25.06.2009
ABONE OL
Cinsel tercihi nedeniyle Merkez Hakem Kurulu'nun (MHK) görevine son verdiği, kendisine ayrımcılık yapıldığı iddiasıyla gündeme gelen Trabzon bölgesi il hakemi Halil İbrahim Dinçdağ, görevinde yetersiz olduğu gerekçesiyle kariyerinde üst klasmana çıkamadığını savunanlara sert çıktı. Amacının, elinden alındığını savunduğu üst klasmana çıkma hakkını geri kazanmak olduğunu kaydeden Dinçdağ, MHK Başkanı Oğuz Sarvan ve TFF Başkanvekili Lütfi Arıboğan'ın, kendisi hakkında medyada yer alan, hakemlik görevinde yetersiz olabileceği ifadelerine tepki gösterdi. Dinçdağ, "33 yaşındayım. Hakemliği severek yapıyorum. Çok da başarılıyım. Bu hakemliği de bu ülkemde yapacağım. Klasman hakemi olarak da yapacağım. Diyelim ki beni klasmana aldılar seminere çağırdılar. Seminerden sonra Eylül'de atletik testler var.

"BIRAKIRIM"
Kazanamazsam bırakacağım. Kazanırsam bana verecekleri ilk maça bütün Türk basınını ve Avrupa basınını davet ediyorum. TFF ve MHK yönetim kurulları toplu halde gelsin, hakemlik nasıl yapılıyor görsünler. Bu kadar açık ve net. Ben iddialıyım, buyursunlar onlarda iddialı olsunlar. Kendi gözlemcilerine inanmıyorlarsa, buyursunlar Trabzon'da kamuoyu araştırması yapsınlar" şeklinde konuştu.