Rijkaard sert çıktı

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard ile Florya Tesisleri'nde yeni bir dönem başlıyor. Kurallarını oyuncularına tebliğ eden Hollandalı hoca, disiplinden taviz vermiyor

Perşembe 25.06.2009
Güncelleme: Perşembe 25.06.2009
ABONE OL
Sezon sezonun çalışmalarına hafta başında start veren Galatasaray'da teknik direktör Frank Rijkaard ile Florya'da yeni bir dönem başlıyor. Futbolcularıyla bir görüşme yaparak tek tek kanunlarını bildiren Hollandalı çalıştırıcı, disiplinden taviz vermeyeceğini de önemle vurguladı. İşte sarı-kırmızılılara Florya'da adeta mesai yaptıracak olan Rijkaard'ın kanunları:

24:00'TEN SONRA GİRİŞ YASAK
1- OYUNCULAR
08:00'de Florya'ya gelip (sabah idmanı varsa) en geç 09:00'a kadar kahvaltılarını yapmış olacak.
2- EĞER o gün çift idman varsa futbolcular kesinlikle idmanlar arasında tesislerden dışarı çıkmayacak ve öğleden sonra 2 saat uyku zorunluluğu var.
3- KAMPyapılan binaya kesinlikle misafirler giremeyecek. Futbolcuların dinlenme saatlerinde tesis çalışanlarının bile bu binaya girmesi artık yasak.
4- TESİSLERDE
kalan futbolcuların dönüş saati en geç 24:00. Bu saatten sonra gelenler ise kesinlikle içeri alınmayacak.
5- FUTBOLCULAR gece 24:00'den sonra birbirlerine oda ziyareti yapamayacak. Skibbe zamanında ise futbolcular idmana 5 dakika kala gelip sahaya çıkarlardı. Günde çift çalışma olduğu zamanlarda ise idman arasında istedikleri gibi tesis dışına çıkabiliyorlardı.