Şöhrete ihtiyacım yok

Bross için yapılan eleştirilere kızan Şener, "Eleştiri mutlaka olacaktır ama kırmadan dökmeden... Yaptığım işten gelir elde etmiyorum. Şöhrete ihtiyacım yok" dedi

Perşembe 25.06.2009
ABONE OL
Trabzon Başkanı Sadri Şener, bordo-mavili takımın her zamanki gibi bu sezon da şampiyonluğa oynayacağını söyledi. Bross için yapılan eleştirilere kızan Şener, "Trabzon zor bir yer. Burada Trabzonspor dışında çok önemli bir sosyal faaliyet ve sosyal olgu yok. Dolayısıyla her gün gündemdesin, bana göre de doğru. Çünkü gündemde olan şey dikkati çeker, eleştirilir. Biz de onlardan bir tanesiyiz. Ama yaptıklarımızın hep arkasındayız, doğru şeyler yaptığımıza inanıyoruz. Eleştiri mutlaka olacaktır ama kırmadan dökmeden olacak. Ben yaptığım işten bir gelir elde etmiyorum. Şöhrete falan da ihtiyacım yok" diye konuştu.

"BÖYLE NASIL YARIŞACAĞIZ"
Geçen yıl 15 binin üstünde kombine sattıklarını, ancak bu yıl düşük miktarda kombine sattıklarını belirten Şener, "Her sene 20 transfer yapman lazım ki, kombine satasın. O maliyetin üstüne çıkıyor. Trabzonspor taraftarının görevi bu. Bana 'Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş ile yarış' diyorlar, onlar kombinede çok üst noktadalar, bizim tahsil ettiğimiz para henüz bin 50 TL. Ama yine yarışmaya gayret edeceğiz" ifadesini kullandı.

'Gelmeden önce Gerets'i aradım'
Trabzon'un yeni teknik direktörü Bross, Türkiye'ye gelmesinde Breams'in büyük rol oynadığını belirterek, "Leekens ve Gerets'le de konuştum" dedi. Belçikalı hoca ajansspor.com'a "Breams, Trabzon insanının sıcaklığından ve misafirperverliğinden bahsetti. Futbol açısından her imkanın olduğunu, İstanbul takımlarıyla yarışmak için üç kat fazla çalışmak gerektiğini söyledi. Trabzonsporluların gönlünden geçen başarıyı yakalayan hocaların da krallardan üstün olacağını belirtti." "Trabzon şampiyonluğa oynayan bir takım olacak" diyen Bross, "Kampa kadar Belçika'da olacağım. Trabzonspor'un önceki maçlarını izleyeceğim ve ekibimle Türkiye'ye gelip çalışmalara başlayacağım" ifadesini kullandı.