Ada'yı salladı

Wimbledon'da çift bayanlarda, partneri Kanepi ile birlikte 8 numaralı favori Kirilenko- Pennetta çiftini eleyen İpek Şenoğlu aynı zamanda bu turnuvada tur atlayan ilk Türk oldu

Perşembe 26.06.2009
ABONE OL
Wimbledon Tenis Turnuvası'nda tarihi bir başarıya imza atarak, tur atlayan ilk Türk tenisçisi unvanını alan İpek Şenoğlu, Estonyalı partneri Kaia Kanepi ile birlikte 3. tura çıkmanın planlarını yapıyor. SABAH'ın telefonla ulaştığı İpek Şenoğlu, Wimbledon'da daha üst turlara çıkmayı hedeflediğini ve bunu başaracağını söyledi. İlk turda çift bayanlarda 8 numaralı seribaşı Maria Kirilenko-Flavia Pennetta çiftini eleyerek önemli bir galibiyet elde eden milli tenisçi, "Karşılaşma öncesinde bize hiç kimse şans vermiyordu. Kaia Kanepi ile çok iyi uyum sağladık. Bunun sonucunda da çiftlerin favorilerinden gösterilen rakiplerimizi elemeyi başardık. Bizim için çok önemli bir galibiyet oldu. Kendimize güvenimiz arttı. Dediğim gibi kesinlikle favori değildik ve herkesin dikkatini çeken bir sonuç oldu.

"BU TURU DA GEÇECEĞİZ"
İkinci turdaki rakibimiz Vera Dushevina- Tatiana Perebiynis çifti. Onların maçını da izledik. İlk turda yaptığımız gibi agresif oynar ve az hata yaparsak, kazanma şansımız bir hayli fazla. Üçüncü tura çıkacağımıza inanıyorum" diye konuştu.