Cimbom Mensah'ı istiyor

Cuma 26.06.2009 11:53
Güncelleme: Cuma 26.06.2009 14:56
ABONE OL
Servet'i Marsilya'ya göndermeye hazırlanan Galatasaray'da, başarılı stoperin gidişiyle doğacak boşluğu dolduracak ismin Fransa'da olduğu öğrenildi.

Defanstaki sakatlar nedeniyle sıkıntılı bir sezon geçiren Sarı - kırmızılıların, Gökhan Zan'ın ardından Olympique Lyon'un Ganalı defans oyuncusu John Mensah'ı listesine aldığı öğrenildi. Goal.com internet sitesinde yeralan habere göre, Fransız basını, haberi, "Cim bom Servet'in yerine Mensah'ı alacak" şeklinde duyurdu.

2008-2009 sezonu öncesinde Olympique Lyon'a transfer olan ve Fransız takımının formasıyla toplam 12 karşılaşmaya çıkan Mensah, Galatasaray'ın transfer gündeminde öncelikli olarak yeralmaya başladı.

Fransa'da yayın yapan RMC adlı radyonun verdiği bilgiye göre Sarı - kırmızılılar, Servet Çetin'in Olympique Marsilya'ya satılması durumunda, yeni transfer Gökhan Zan'ın partneri olarak Mensah'ı belirlediler. Ancak Cim bom'un, Olympique Lyon takımıyla kurduğu ilk temasların olumsuz olduğu ve Fransız kulübünün, Galatasaray'dan gelen 4 milyon euroluk teklifi kabul etmediği ifade ediliyor. Sarı - kırmızılıların, önümüzdeki günlerde güncelleştirilmiş bir teklifle yeniden Olympique Lyon'un kapısını çalması bekleniyor.

26 yaşındaki John Mensah, daha önce Rennes, Genoa, Chievo, Cremonese gibi takımlarda forma giymişti. Mensah, 2001 yılından bu yana çağrıldığı Gana Millî Takımı formasıylaysa şu âna kadar toplam 58 resmî maça çıktı. Mensah, Afrika futbolunun en iyi savunma oyuncularından birisi olarak gösteriliyor.