Gerçek bir yıldız aldık

Nihat'la yüzü gülen başkan Demirören, "Gerçek bir yıldızı transfer ettik. Camiaya hayırlı olsun. Şunu kimse unutmasın: Beşiktaş'ta oynamak ayrıcalıktır" dedi

Cuma 26.06.2009
Güncelleme: Cuma 26.06.2009
ABONE OL
Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, Nihat'ın transferiyle neşelendi. Başkan, SABAH'a özel konuştu ve, "Nihat bizim evladımız. Türkiye'de Beşiktaş'a yakışırdı. Gerçek bir yıldızı aldık. Camiamıza hayırlı olsun. Nihat sadece futboluyla değil, karakteriyle de takıma çok şey katacak. Döndüğü için mutluyum" dedi. Mehmet Topuz ve Gökhan Zan olayına fazla girmek istemeyen Demirören, "Beşiktaş'ta oynamak ayrıcalıktır. Beşiktaş'ta oynamak istemeyen futbolcuyu zorla kadroda tutmayız. Transferde panikleyecek durumumuz yok. Kadrolarını asıl güçlendirmesi gerekenler rakiplerimiz. Transferlerimiz devam edecek" ifadesini kullandı. Demirören, ardından Fethiye'deki şampiyonluk kutlamasına gitti. Başkan, coşku dolu gecede şunları kaydetti: "Başarı tek başına gelmez. Ekip işidir. En önemli taşlardan biri hocamız Mustafa Denizli, en büyük taş ise taraftarımızdır. Kimse tek başına peygamber olamaz."

6'ya aldılar 12'ye satarlar!
Beşiktaş'ın Antep'ten 6 milyon Euro maliyetle transfer ettiği İsmail Köybaşı için G.Antep Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Kızıl, "Beşiktaş büyük transfer yaptı. Dünyada sol bek yetişmiyor. Son bir yılda İsmail için yurt dışından gelen teklif sayısı üç... Porto, İsmail'e karşılık bir oyuncu ve 3 milyon Euro önerdi. Ama Beşiktaş devreye girdi. Beşiktaş bir yıl sonra bu futbolcuyu 12 milyon Euro'ya satar" dedi.

Ve Denizli imza atıyor
Beşiktaş'ta teknik direktör Mustafa Denizli, bugün siyah-beyazlılarla yeni sözleşmeyi imzalayacak. Kartal'a çifte şampiyonluk yaşatan kurt hoca, Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenecek törenle mukavelesini uzatacak. Denizli, yıllık 2 milyon Euro alacak. Öte yandan Beşiktaş'ın şampiyonluk balosunun tarihi de belli oldu. 8 Temmuz'da Dolmabahçe Sarayı'ndaki baloya futbol takımı da katılacak.