"Mehmet yıldız değil"

Cuma 26.06.2009 11:07
Güncelleme: Cuma 26.06.2009 11:11
ABONE OL
Beşiktaş'ın eski yıldızı Sergen Yalçın, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı karşı karşıya getiren Mehmet Topuz transferi için çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İki büyük kulübün böylesine bir oyuncu için birbirine girmesini doğru bulmadığını söyleyen Sergen Yalçın, "Fenerbahçe'de seçim oldu, Aziz Yıldırım'ın gösteri yapması lazım ama bu gösteri biraz pahalıya mal oldu" diye konuştu.

Beşiktaş'ın transfer politikasını da eleştiren Sergen Yalçın, Gökhan Zan konusunda "Çok büyük bir ihmalkarlık görüyorum, Beşiktaş çok önemli bir değerini kaybetmiştir" dedi. Kadıköy'deki bir pide restoranının açılışına katılan Sergen Yalçın spor gündemine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Mehmet Topuz'un transferini değerlendiren Yalçın, "iki büyük camianın, bence yıldız olmayan bir oyuncu için, bu kadar hırslı bir şekilde birbirine girmesini doğru bulmuyorum. Çünkü bunlar büyük camialar, bu camialardan böyle çok oyuncular gelip geçmiştir ama ben bu kadar üstüne düşülecek oyuncu olduğunu düşünmüyorum. Oyun stili olarak da takımdaki görevi olarak da yıldız oyuncu olarak görmüyorum ama şuan Türkiye'de alınacak çok fazla oyuncu yok. Fenerbahçe'de yeni bir seçim olmuş Aziz Yıldırım'ın oyuncular alması lazım, gösteri yapması lazım. Bu gösteri biraz pahalıya mal oldu. İnşallah transfer olan oyuncu önümüzdeki sezon o rakamın altında ezilmez" dedi.

"Mehmet Topuz Fenerbahçe'ye faydalı olur mu?" şeklindeki bir soruya ise Sergen Yalçın, "Fena bir oyuncu değil bölgesinin iyi oyuncusu ama hiçbir zaman skoru değiştirecek, oyunu kurtaracak, maçın adamı olabilecek bir oyuncu değil. Bu rakamları edecek bir oyuncu değil. Ben Türkiye'de hiçbir oyuncunun bu rakamlarla transfer olmasını doğru bulmuyorum bu rakamlar Türkiye için çok büyük rakamlar" dedi.

Beşiktaş'ın transfer konusunda çok yavaş davrandığını savunan Sergen Yalçın "Beşiktaş önümüzdeki sene için çok fazla bir atılım yapmadı ve elindeki bence en iyi oyuncusunu, stoperini kaybetti. Milli takımın banko oyuncusu Beşiktaş'ın bana göre fizik olarak en iyi oyuncusu Gökhan Zan'ı kaybetti. Çok büyük bir kayıp bence. Bu aşamada yeri doldurulması çok kolay olmayacak, Şu anda iyi transfer yapmak çok kolay değil, iyi oyuncular ya gidecekleri yere gitmişler ya da kulüpleriyle anlaşmış durumdalar. O yüzden Mustafa Denizli'nin imzasının bu kadar geç kalmasına da bir anlam vermek mümkün değil. yaklaşık 10 gün içinde takım sezonu açıyor bu kadar geç kalmış bir antrenör kontratı. Bundan sonra yapılacak transferler ve takip edilecek yol çok önemli. Transferler devam etmez bu şekilde durursa Beşiktaş'ın işi önümüzdeki sezon kolay olmayacak, bu kadroyla Şampiyonlar Ligi'nde çok fazla şansı olacağını düşünmüyorum" diye konuştu.

Sergen Yalçın Beşiktaş'a hiç para kazandırmadan ezeli rakiplerden Galatasaray'a transfer olan Gökhan Zan konusunda da Beşiktaş yönetimini suçladı ve, "Çok büyük bir ihmalkarlık diyorum, Gökhan Zan Türkiye'deki en iyi stoperlerin başında gelen bir oyuncu, Beşiktaş çok önemli bir değerini kaybetti" şeklinde konuştu.