Strateji değişti

Zenit St. Petersburg'dan gelen "Dani Güiza'ya karşılık Fatih Tekke+10 milyon Euro" teklifi sarılacivertlilerin transfer stratejisini tamamen değiştirdi. Yurt dışında yabancı golcü arayışları başladı

Cuma 26.06.2009
Son Güncelleme: Cuma 26.06.2009
ABONE OL
Fenerbahçe, Rusya'nın Zenit takımından gelen teklifle adeta transferde rota değiştirdi. Sarı-lacivertiler, sezonun büyük bölümünde hayal kırıklığı yaratan İspanyol golcü Güiza'yı verip Fatih Tekke+10 milyon Euro almaya sıcak bakıyor. Ancak yurt içinden Türk forvet arayışları bu transfer nedeniyle durmuş görünüyor. Fenerbahçe Semih ve Güiza'nın arkasına genç bir golcü ararken, Fatih Tekke'nin muhtemel transferi, yabancı santrfor arayışlarının başlamasına neden oldu. Başkan Aziz Yıldırım'ın yurt dışındaki yöneticilere bu yönde talimat verdiği kaydedildi.

İLK TERCİHİM TRABZON
Öte yandan Zenit St. Petersburg takımında forma giyen Fatih Tekke, kulüpten 2 yıldır ayrılmak istediğini söyledi. Tekke, Zenit'in Fenerbahçe'ye yaptığı teklifle ilgili bir bilgisi olmadığını belirterek "Bana şu ana kadar en ciddi teklifi Fenerbahçe yaptı. Ancak Avrupa'dan gelen teklifler de var. Bir yandan Türkiye'ye dönmeye karar verirsem, ilk tercihim Trabzonspor olur. Ancak Trabzon'un bu konuyla ilgili bir girişimi yok. Transferim önümüzdeki günlerde netlik kazanır" dedi. Transferin bitirilmesi için İspanya Milli Takımı'nda yer alan Güiza'nın kararı bekleniyor. İspanyol golcünün bugün ya da yarın Türkiye'ye gelerek yöneticilere kararını bildireceği öğrenildi.