Güiza kalıyor

Aziz Yıldırım, İspanyol golcü Dani Güiza'ya gelen teklifleri reddettiklerini belirtti, Danimarkalı Poulsen transferinde ise ısrarcı olduklarını söyledi

Cumartesi 27.06.2009
Güncelleme: Cumartesi 27.06.2009
ABONE OL
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Lig TV'ye yaptığı açıklamada, transferler ve gündemdeki gelişmelerle ilgili değerlendirmede bulundu. Güiza'ya Zenit'in dışında birçok takımdan teklifler geldiğini ifade eden Yıldırım, "Güiza, bizim takımımızın en değerli oyuncularından biri. Onu satmak gibi bir girişimimiz olamaz. Sezon içinde performansı çok eleştiri aldı, doğrudur. Ancak sezon sonuna doğru uyum sürecini tamamladı. Yeni sezonda ondan çok şeyler bekliyoruz" ifadelerini kullandı. Sözleşmesi sona eren Volkan Demirel'le ilgili görüşmelerin sürdüğünü belirten Yıldırım, "Bu bir pazarlık sürecidir. Anlaşmaya çalışıyoruz. Volkan Demirel iyi bir Fenerbahçeli. Ama anlaşma olmazsa herkes başının çaresine bakar" diye konuştu. Juventus'tan Poulsen'in transferine de değinen Fenerbahçe Başkanı bu konuda ısrarcı olduklarının altını çizdi. Yıldırım "Poulsen'in sakat olduğu söyleniyor. Sevilla'dayken bir şüphe olmuş. Ancak ondan sonra Juventus'a transfer olmuş. Ve bir sezon futbol oynamış. Sakatlık haberi doğru değil" dedi.

KAPTAN EMRE DEĞİL ALEX!
Hamit'le ilgili birçok söylentinin olduğunu ancak kendisiyle hiç ilgilenmediklerini ifade eden Yıldırım, Tuncay ve Aurelio'nun Fenerbahçe'ye para kazandırmadan gittiğini hatırlatarak, "Ben bu futbolculara bonservis bedeli ödemem. Bizde oynamak istiyorlarsa gelirler, ücretleri konusunda anlaşırız, formayı giyerler" diyerek tavrını net şekilde ortaya koydu. Kaptanlığın Alex'ten alınarak Emre Belözoğlu'na verilmesi gibi bir durumun yönetimde görüşülmediğini söyleyen Yıldırım, "Ancak teknik heyet böyle bir şeyi gerekçesiyle sunarsa gündemimize alırız" dedi.