Kick Boks'un kalbi Konya'da atacak

Büyükler, Gençler ve Minikler Kick Boks Türkiye Şampiyonası, bin 500 sporcunun katılımıyla 30 Haziran'da Konya'da başlıyor.

Cumartesi 27.06.2009 13:29
ABONE OL
Kick Boks İl Temsilcisi İbrahim Arif Erağdiç, son günlerde el ve ayak sporu olan Kick Boks'a ilginin arttığını söyledi.

Türkiye Şampiyonası'na yaklaşık bin 500 sporcunun katılacağını belirten Erağdiç, ''Konya bu turnuvaya 65 sporcuyla katılacak. Müsabakalarda kilo toleransı yok. Müsabakaya büyükler kategorisindeki sporcular en az koyu kahverengi, gençler kategorisinde en az açık kahverengi, minikler kategorisinde ise en az mavi kuşak derecesinde olanlar katılacak'' dedi.

Konya açısından bu tür şampiyonaların çok önemli olduğunu anlatan Erağdiç, şunları kaydetti:

''Şampiyonanın Konya'da yapılması için federasyona teklifte bulunduk. 2008 şampiyonalarında bu isteğimizi sürekli tekrarladık. Konyalı sporseverlerin de şampiyona heyecanını yaşamasını istedik. Onlar da bizi kırmayıp, şampiyonanın Konya'da yapılmasını uygun gördü. Bu şekilde insanlara sporu sevdireceğiz. Her yönden adını sıkça duyurmaya başaran Konya, sportif faaliyetlerle de son yıllarda büyük bir sıçrayış göstermiştir. Çünkü Konya, bulunduğu konum itibariyle bütün faaliyetlere çok kolay ayak uydurabilecek bir kenttir.''

Büyükler, Gençler ve Minikler Kick Boks Türkiye Şampiyonası'nda kategorilerinde dereceye giren sporcuların Avrupa, Dünya, Balkan Kick Boks Şampiyonaları'na katılacağını dile getiren Erağdiç, herkesi önümüzdeki günlerde Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek şampiyonaya beklediklerini sözlerine ekledi.