Akgül ve Kartal finalde

Pazar 28.06.2009 14:03
Güncelleme: Pazar 28.06.2009 14:05
ABONE OL
16. Akdeniz Oyunları'nda erkekler serbest güreşte 55 kiloda Sezar Akgül ve 60 kiloda Mustafa Kartal finale yükseldi.

Febo Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmalarda, 55 kiloda mindere çıkan Sezar Akgül üstün bir müsabakadan sonra İtalyan Federico Manea'yı 2-0 mağlup ettikten sonra, Suriyeli Firas Alalli Alrıfai'yi de aynı skorla yenerek finale yükseldi.

4 sporcunun yarıştığı bu sıklette Akgül, son maçını akşam seansında Fransız Hamza Fatah ile yapacak ve kazanması halinde altın madalya alacak.

60 kiloda ilk defa (A) milli olan genç güreşçi Mustafa Kartal, İspanyol Agustin Parra Sanchez'i 2-1 yendikten sonra, Yunanlı Alexandros Pilavidis'i 2-0 mağlup ederek finale yükseldi. Kartal, finalde Mısırlı Hassan İbrahim ile karşılaşacak.

Serbest stil bayanlarda 55 kiloda mindere çıkan Emriye Mustafa, ilk maçında Fransız Fatima Benfouzari'ye 2-0 mağlup oldu. Emriye, yenildiği rakibi elenince bronz madalya için mücadele etme şansını kaybetti.

Bayanlarda 59 kiloda yarışan Derya Yılmaz da Tunuslu Lea Riabi'ye 2-0 mağlup oldu. Yılmaz da rakibinin finale çıkamaması nedeniyle elendi.

Güreşlere akşam aynı kiloda yapılacak final karşılaşmaları ile devam edilecek. Türkiye 2 sıklette altın madalya için mücadele edecek.

Karşılaşmaları Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül de izledi.