Fener gaza bastı

Dış transferde elini çabuk tutan Fenerbahçe, içeride de hızlandı. Aragones'in işi bitti, Daum bugün İstanbul'a geliyor. Kaleci Volkan yıllık 1.8 milyon euro'ya kaldı. İki isim de yarın ilk idmana çıkacak

Pazar 28.06.2009
Güncelleme: Pazar 28.06.2009
ABONE OL
Dış transferde hızlı davranıp 4 futbolcuya imza attıran Fenerbahçe, içeride de gaza bastı. Yarın sezonu açacak olan sarı-lacivertli kulüpte Christoph Daum'un ilk idmanda takımın başında olabilmesi için yönetim kesenin ağzını açtı. Fenerbahçe ile bir yıllık daha sözleşmesi bulunan Luis Aragones'in avukatları ile uzun süredir İspanya'da görüşmeleri sürdüren yönetici Şekip Mosturoğlu'nun 4 milyon euro tazminat bedeli için anlaşmaya vardığı, bunun yarısının peşin, kalanının da taksitle ödeneceği öğrenildi. Aragones'in sözleşmenin resmen feshi için anlaşma sağlanması ile Daum'un da önü açılmış oldu. Bugün öğleden sonra Köln'den İstanbul'a gelecek olan Alman hoca, yarın takımının başında sezonun ilk idmanına çıkacak.

BİLİCA DA GELDİ
Fenerbahçeli yöneticiler ikinci önemli hamle olarak da kaleci Volkan Demirel'in işini bitirdiler. Uzun süredir menajeri Erdinç Şehit ile devam eden görüşmelerde takımda yüksek ücret alan yabancı oyuncular nedeniyle alacağı paranın yükseltilmesini isteyen Volkan ile yıllık 1.8 milyon euro'ya el sıkışıldı. Tatilini Bodrum'da geçiren milli kalecinin bugün 2+1 yıllık sözleşmeye imza atması bekleniyor. Volkan'ın böylelikle teknik direktör Daum gibi yarın yapılacak sezonun ilk idmanında sahada olması sağlanacak. Bu arada yeni transferlerden Bilica da dün ülkesi Brezilya'dan Türkiye'ye geldi. Akşam saatlerinde İstanbul'a inen yıldız futbolcu yarın imza törenine katılacağını, o zaman açıklama yapacağı söyledi.

LUGANO VE BALLI NE OLACAK?
Daum ve Volkan sorunlarını çözen yönetimin önünde bir tek Lugano problemi kaldı. Yönetim, bu futbolcunun kararını beklerken, Uruguaylı büyük bir ligde oynamak istediğini açıklayarak sarı-lacivertlilerle ipleri koparmış gibi görünüyor. Öte yandan Sportif Direktörlüğe Aykut Kocaman gelişi sonrası idari menajer Volkan Ballı'nın durumunun ne olacağı da belirsizliğini koruyor. Uzun yıllardır Fenerbahçe'de çalışan Ballı'nın, Kocaman sonrası görevinin nasıl şekilleneceği merak ediliyor.