Teşekkürler İpek

Milli tenisçimiz, Wimbledon'da çiftlerde 3. turda 12 numaralı seribaşı Gronoefeld-King çiftine 2-0 yenilip elense de göğsümüzü kabarttı. İpek'i takip eden şüpheli bir şahıs polislerce gözaltına alındı

Pazar 28.06.2009
Güncelleme: Pazar 28.06.2009
ABONE OL
Wimbledon Tenis Turnuvası'nda Türkiye'yi temsil eden tek Türk tenisçi İpek Şenoğlu, Eston partneri Kaia Kanepi ile bugün oynadığı 3. tur maçında rakipleri, 12 numaralı seribaşı Alman Anna Lena Groenefeld ve ABD'li Vania King çiftine 6-3 ve 6-3'lük setlerle 2-0 yenilerek turnuvaya veda etti. İlk sete iyi başlayan Şenoğlu-Kanepi çifti, skor 3-3'ken servis kırdınca oyundan koptu ve ilk seti 6-3 kaybetti. İkinci sete de kötü başlayan Şenoğlu ve partneri 5-1 geri düştü. Servis kırıp, kendi oyunlarını da kazanarak durumu 3-5'e getiren Şenoğlu-Kanepi, rakibin maç için servis attığı oyunda 40-40'ı bulmasına rağmen yenilgiden kurtulamadı ve seti 6-3 kaybetti.

SIRALAMADA YÜKSELECEK
Şenoğlu, Eston partneri Kaia Kanepi ilk turda dünya klasmanında 8. sırada yer alan Rus Krilenko ve İtalyan Pennetta'yı 6-3, 7-6'lık setlerle 2-0, önceki gün de 2. turda Rus Vera Dushevina ile Ukraynalı Tatiana Perebiynis'i 6-4, 4-6 ve 6-2'lik setlerle 2-1 yenerek elemişti. Şenoğlu, bu turnuvadaki başarısıyla da kariyeri için kendisine büyük bir avantaj sağladı. Wimbldedon öncesi çiftlerde 70'inci sırada olan Şenoğlu buradan alacağı 280 puanla ilk 60'ta kendisine yer bulacak.

ŞÜPHELİ ŞAHISA GÖZALTI
Bu arada karşılaşmanın sonunda ilginç bir olay yaşandı. Kortta tenisçi arkadaşları ile sohbete dalan milli sporcumuz hemen yanıbaşında şüpheli bir kişinin maç üzerine yaptığı yorumları gizlice cep telefonuna kaydettiğini farketti. Milli sporcunun durumu polise bildirmesinin ardından şüpheli şahıs gözaltına alındı. İngiliz polisi üst aramasını yaptıktan sonra şüpheli şahsı polis merkezine götürdü.