'Yönetim, transferin çivisini çıkartıyor'

Beşiktaş'ın önemli isimlerinden Metin Keçeli ve Süleyman Eren, transfer politikası ile yüksek maliyetleri yerden yere vurdular

Pazar 28.06.2009
Güncelleme: Pazar 28.06.2009
ABONE OL
Beşiktaş camiasının önde gelen isimlerinden Metin Keçeli ile Süleyman Eren, siyah-beyazlı yönetimin transferde izlediği politikanın yanlış olduğunu belirterek sert eleştirilerde bulundular. SABAH'ın sorularını yanıtlayan Keçeli, "Hem bonservis bedelleri hem de futbolcuların aldığı ücretler inanılacak gibi değil. Nihat bizim evladımız, dönmesine sevindik ancak ödenen para çok yüksek. Ayrıca Gaziantep'ten alınan İsmail'e ödeneceği söylenen 6.5 milyon Euro ve yanında Serdar Kurtuluş'un verildiğini duyunca kulaklarıma inanamadım. Bu paraları ödemek için çıldırmış olmak lazım. Daha kendini ispatlamamış bir futbolcuya nasıl bu kadar para ödenir? İnsan bu kaosun içine girer mi, Beşiktaş'ı sürükler mi? Yöneticiler bir an önce ayaklarına yorganlarına göre uzatmalı. Aksi takdirde Beşiktaş'ı çok kötü günler bekliyor" şeklinde konuştu.

BABAN OLSA VERMEZ
Yapılanın Beşiktaş'a ihanet olduğunu savunan eski yöneticilerden Süleyman Eren ise, "İsmail için 6.5 milyon Euro ve Serdar'ı vermek Beşiktaş'a ihanettir. Gaziantep Başkanı çıkıp 'Erdoğan Demirören benim babam gibidir' diyor. İnsana babası bu kadar para vermez. Dünyanın neresinde görülmüş bir defans oyuncusuna, bu kadar isimsiz birine bu paranın verildiği. İsmail'i 6.5 milyona alıyorsunuz ama Bobo'yu 7.5 milyon Euro'ya satamıyorsunuz. Bunun tek izahı, Beşiktaş'ı bile bile kaosa sürüklemektir. Çifte şampiyonluğun faturası bu kadar ağır olmamalıydı. Kulübü batağa sürüklüyorlar" ifadesini kullandı.