Akdeniz beni kesmez!

Akdeniz Oyunları'nda 2 altın kazanan olimpiyat ve Avrupa rekortmeni halterci Nurcan Taylan, "Hedefim önce dünya, sonra da 2.kez olimpiyat şampiyonluğu yaşamak" dedi

Pazartesi 29.06.2009
Güncelleme: Pazartesi 29.06.2009
ABONE OL
İtalya'nın Pescara kentinde düzenlenen 16. Akdeniz Oyunları'nda 4 rekor kırıp 2 altın madalya kazanan olimpiyat ve Avrupa şampiyonu haltercimiz Nurcan Taylan SABAH'a özel açıklamalar yaptı. Akdeniz Oyunları'na gelmeden önce de rakipsiz olduğunu çok iyi bildiğini ve bu nedenle şov yapmaya geldiğini belirten Nurcan, "Asıl hedefim önce bayanlarda ilk kez dünya şampiyonu olmak, ardından da olimpiyatlarda ikinci kez şampiyonluk kürsüsüne çıkmak" dedi. Pekin Olimpiyatları sonrası eleştirilerilen Nurcan, "Önemli olan 2012 Londra Olimpiyatları. Denizi yüzerek geçtim, okyanusta da aynı başarıyı göstermek istiyorum" dedi.

MAMAK BİR MADEN
Ankara'nın gecekondu bölgesi Mamak'ta yetiştiğini belirten milli halterci şöyle konuştu: "Halter sporunu yoksul ailelerin çocukları yapıyor. Yeni yetenekleri keşfetmek için kendi kulübümü kurdum. Mamak tam bir halter madeni."