Ayakları yere sağlam basıyor

Pazartesi 29.06.2009 11:53
Güncelleme: Pazartesi 29.06.2009 11:54
ABONE OL
Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nda aldıkları ikincilik kupası ve verdikleri mücadelenin ardından tüm kamuoyundan ''Filenin Sultanları'' adını alan bayan voleybolcuların hedefleri gibi ayakkabı numaraları da büyük.

''Ayakları yere sağlam basıyor'' dedirten Bayan Voleybol Milli Takım sporcularının ayakkabı numaraları, duyanları hayrete düşürüyor.

Aralarında Neslihan Darnel, Esra Gümüş, Pelin Çelik, Naz Aydemir, Gülden Kayalar Kuzubaşıoğlu, Seda Tokatlıoğlu, Elif Ağca, Duygu Bal gibi oyuncuların da yer aldığı 34 kişilik (A) Bayanlar Milli Takım kadrosunda tam 6 sporcu 44,5 numara ayakkabı giyiyor.

Spor ayakkabı seçiminde pek sorun yaşamayan bayan voleybolcular, günlük yaşamlarında kullanabilecekleri fantazi ayakkabı tercihinde ise bir hayli sıkıntı yaşıyor. Katılacakları bir baloda gece kıyafetinin altına giyebilecekleri ayakkabı tercihinde ülke standartlarında bir bayanın kullanabileceği çeşitliliği bulmakta zorluk çeken bayan sporcular, beğenilerini özel yaptırdıkları ayakkabılardan yana kullanıyor.

Milli takımın ''demir yumruk'' lakaplı smaçörü Neslihan Darnel 44,5 numara ayakkabı giyen sporcuların başında gelirken, milli maçlarda takımın vazgeçilmez pasörlerinden Naz Aydemir, Meryem Boz, Polen Uslupehlivan, Ayşe Gökçen Denkel ve Neşve Büyükbayram da 44,5 numara ile erkek meslektaşlarından geri kalmıyor.

Millilerde en küçük numara ayakkabıyı 38 ile Nihan Yeldan giyerken, takımda 44, 43,5, 43, 42,5 ve 41 numara giyen 4'er kişi yer alıyor. Milli takımda ayrıca 2 kişi 42, 3 kişi 40,5, 2 kişi de 39 numara ayakkabı giyiyor.