MiraMis gibi

Cumhuriyetimiz'in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına düzenlenen 83. Gazi Kupası Koşusu'nu Gökhan Kocakoya'nın bindiği Miramis kazandı

Pazartesi 29.06.2009
Son Güncelleme: Pazartesi 29.06.2009
ABONE OL
Cumhuriyetimiz'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk adına düzenlenen, Türk atçılğının derbisi, 83. Gazi Kupası Koşusu'nu Miramis kazandı. Veli Efendi Hipodromu'nda günün 8. koşusunda gerçekleştirilen yarışta Ahmet Kılıçcıoğlu'nun sahibi olduğu Miramis isimli safkan jokeyi Gökhan Kocakaya ile 2.30.33'lük derece yaparak birinci oldu. Koşuda jokeyi Turgay Alıcı ile 2.30.54'lük derece yapan Çakılhan isimli safkan ikinci, jokeyi La Franco Dettori ile 2.30.78'lik derece yapan Chi isimli safkan üçüncü ve jokeyi Özcan Yıldırım ile 2.31.08'lik derece elde eden Zeev isimli at da 4. sırada yer aldı.

DÜNYANIN 1 NUMARASI 3. OLDU
3 yaşlı 22 safkan İngiliz tayının mücadele ettiği çim pistte 2 bin 400 mesafeli koşunun ardından birinci gelen Miramis'in sahibi Ahmet Kılıçcıoğlu'na kupasını, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen verdi. Yarışta dünyanın 1 numaralı jokeyi olarak lanse edilen Lanfranco 'Frankie' Dettori ancak 3. olabildi. Dettori, 2008 Enternasyonal Boğaziçi ve Topkapı yarışlarında at binmiş ancak dereceye girememişti. Dettori, İngiltere Acsot Shergar Cup'ta ve geçen yıl Enternasyonal Boğaziçi Koşusu'nda da Halis Karataş'a geçilmişti.

GELECEĞİN KARATAŞ'I
Otoriteler tarafından "Geleceğin Halis karataş'ı olarak nitelendirilen Gökhan Kocakaya bir süredir çıkıştaydı. Genç jokey dün de Gazi'yi kazanıp kariyerini süsledi.