Muhammed, Ali ve Fatih güreşte finalde

Pazartesi 29.06.2009 13:53
Güncelleme: Pazartesi 29.06.2009 13:53
ABONE OL
İtalya'nın Pescara kentinde devam eden 16. Akdeniz Oyunları'nda, serbest stil güreşte, 66 kiloda Muhammed İlkkan, 84 kiloda Ali İmamoğlu ve 120 kiloda Fatih Çakıroğlu finale yükseldi.

Febo Spor Salonu'nda gerçekleştirilen karşılaşmalarda, yapılan eleme müsabakalarında 66 kiloda Muhammed İlkan, ilk maçında Arnavut Sahit Prizeni'yi ve yarı finalde de Tunuslu Mohammed Ali Ben Ayech'i 2-0 mağlup ederek finale yükseldi.

84 kiloda mindere çıkan Ali İmamoğlu başarılı maçlar çıkardı. İlk turu bay geçen İmamoğlu, çeyrek finalde İtalyan Antony Fasugba'yı rahat yenip, yarı finalde de Yunanlı Theodosios Pavladis'i son saniye oyunuyla 2-0 mağlup ederek finalist oldu.

120 kiloda mücadele eden Fatih Çakıroğlu ise maç yapmadan finale çıktı. İlk turu bay çeken Çakıroğlu, ilk maçını kazanan İtalyan sporcu Francesco Petta Miano sakatlığı nedeniyle yarı finalde çekilince finale yükseldi.

96 kiloda genç güreşçi Fatih Yaşarlı, ilk maçında suriyeli Raja Al-Karrad'a tecrübesizliği nedeniyle 2-1 yenildi. İlk periyodu kazanan Yaşarlı, ikinci periyotta havaya kaldırdığı rakibini omzunda taşıdı. Ancak ayağı minder dışına çıkan Fatih Yaşarlı, bu nedenle rakibine puan verdi. 3. periyodu da kaybeden Yaşarlı rakibinin finale çıkması nedeniyle bronz madalya için repesaj maçları yapmaya hak kazandı.