Kartal'da rota Metzelder

Salı 30.06.2009 09:52
Güncelleme: Salı 30.06.2009 09:52
ABONE OL
Gökhan Zan'ın G.Saray'a gitmesi üzerine ismi tartışılmayacak bir savunmacı almak için kolları sıvayan Beşiktaş, Real Madrid'in dev stoperi Christoph Metzelder'in peşine düştü.

Başkan Yıldırım Demirören'in yürüttüğü operasyonda Real Madrid ile yapılan ilk görüşmenin olumlu geçtiği bildirildi. Bir yıl daha sözleşmesi bulunan Alman futbolcu için İspanyol kulübü kapıyı 4 milyon euro'dan açtı, daha sonra 3.5 milyon euro'ya indi. Beşiktaş bu rakamı 3 milyon euro'ya çekmeye çalışıyor. Metzelder, 1.93'lük boyuyla hava toplarında geçit vermiyor.

4 milyon euro

Beşiktaş, R. Madrid'in Alman stoperi Christoph Metzelder'in peşinde... Transferde önceliği defansa veren yönetim, tecrübeli oyuncunun bonservisi için pazarlıklarını sürdürüyor. Dört milyon euro'dan başlayan kapışma kıyasıya devam ediyor.

Başkan devrde

Harekat sonrası Ferrari beklemeye alınırken, kulübü ile bir yıllık anlaşması bulunan Metzelder için 3 milyon euro gözden çıkarıldı. Görüşmeleri yürüten başkan Demirören'in İstanbul'a Alman yıldızın bonservisi ile döneceği ileri sürüldü.