Rubio'ya Türk talip

NBA draftinde 5. sırada yer alan İspanyol yıldız Ricky Rubio'nun bir Türk takımından 2 milyon $'lık teklif aldığı açıklandı. Gözler Efes ve F.Bahçe'de

Salı 30.06.2009
Güncelleme: Salı 30.06.2009
ABONE OL
İspanyol basketbolunun yetiştirdiği en iyi genç yıldız oyunculardan biri olan Ricky Rubio'nun M. Timberwolves tarafından 5. sırada seçilmesinin ardından İspanyol oyuncuya Real Madrid dışında bir Türk takımının da teklif sunduğu açıklandı. New York Post'un haberine göre Knicks'in eski Avrupa scout'u Tim Shea, Türk kulübünün ilk teklifinin yaklaşık 1 milyon dolar olduğunu, ikincisinde rakamın 2 milyon dolara yükseltildiğini vurguladı. Rubio'nun kulübü DKV Joventut Badalona'nın 6 milyon dolar bonservis bedeli istediği, Real Madrid'in de Rubio'yu istediği öğrenildi. NBA takımları ise kural gereği bonservis için 500 bin $'ın üstüne çıkamıyor.

TEKLİFLERİ YÜKSELEBİLİR
Rubio'nun menajeri Dan Fegan Türk takımdan gelen teklifin önümüzdeki günlerde artırabileceğini söyledi. Rubio geçen sezon Joventut'da 180 bin dolara oynamıştı. Bu sürpriz gelişmelerin ardından telefonla ulaştığımız, Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun, Rubio ile ilgili gelişmeleri SABAH'tan öğrendiklerini söyledi ve sadece 4 numaralı pozisyon için transfer arayışında olduklarını tekrarladı. Meçhul Türk kulübünün transferin sessiz takımı F.Bahçe Ülker olabileceği de iddia edildi.

YENİ DRAZEN PETROVİC
1990 doğumlu Ricky Rubio henüz 15 yaşında Unicaja Malaga formasıyla İspanya 1.Ligi, ACB'de mücadele edip, tarihe geçti. 1.96'lık boyu ve mükemmel basketbol yetenekleri ile bir çok otorite tarafından, Hırvatlar'ın unutulmaz yıldızı Drazen Petrovic'e benzetilen Rubio için NBA'in efsane isimlerinden Pete 'The Pistol' Maravich'in seviyesine ulaşabileceği yorumları da yapılıyor.