Sabrın sonu Daum

Fenerbahçe dün yeni sezon açılışını yeni teknik direktörü ile yaptı. Basına kapalı idmanda konuşan Daum futbolculara, "Sizden hep daha fazlasını isteyeceğim" diye gözdağı verdi

Salı 30.06.2009
Güncelleme: Salı 30.06.2009
ABONE OL
Fenerbahçe kulübü dün inanılmaz yoğun bir gün yaşadı. Bir yandan İspanya'da Aragones'in sözleşmesini feshetmeye çalışan yönetim diğer taraftan da İstanbul'da yeni hocası Christoph Daum ile sezonun açılış idmanını yapmaya çalışıyordu. Ancak İspanya'dan beklenen iyi haber gelmeyince Fenerbahçe, ezeli rakipleri Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor'un aksine sezonun ilk idmanını basına kapattı. Dün saat 10.00'da Samandıra'ya gelen Daum 16.00'da Kalamış'taki kulüp binasına geçti. Yönetimle Aragones'in son durumunu görüşen Alman hocaya, "Sen idmana çık, Aragones ile anlaşmak üzereyiz" denildi. Daum saat 18.00'de beraberinde kondisyoner Roland Koch, yardımcı antrenör Ayhan Tumani, kaleci antrenörü Holger Gehrke ve doktor Ertuğrul Karanlık ile birlikte tekrar Samandıra'ya gitti. Tesiste Sportif Direktör Aykut Kocaman ve futbolcularla ilk kez biraraya gelen Daum daha sonra saat 19.00'da ilk antrenmanına çıktı. Bu esnada fenerbahce.org'da Daum ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmuyordu. Oyuncuları ile konuşan Daum'un, "Burada hep birlikteyiz. Üzerinizdeki formanın hakkını vereceksiniz. Ben her zaman için sizden daha fazlasını isteyeceğim. Bunu belli bir zaman sonra siz de arzu edeceksiniz" dediği bildirildi.

SAMBACILAR YİNE YOK
Sözleşme imzaladıktan sonra operasyon geçiren yeni transfer Özer Hurmacı çalışmayı saha kenarından takip ederken; Alex, Deivid, Roberto Carlos, Güiza, kaleci Mert ve ameliyat olan Edu dışındaki 18 oyuncu çalışmaya katıldı. Geçen sezon Sakaryaspor'dan alınan genç futbolcular Furkan ve Onur ise antrenmanda yer aldı. İki hafta süreyle İstanbul'da çalışacak Fenerbahçe daha sonra kamp için yurt dışına gidecek.

ARAGONES'E PAHALI VEDA!

Fenerbahçe ile Luis Aragones arasındaki zoraki nikah dün sona erdi. Mayıs ayı sonunda sezonun sona ermesinin ardından İspanyol hoca ile yollarını ayırmak isteyen Fenerbahçe, Dede'nin sağlam kontratına takıldı. Ayrılması halinde yüklü bir tazminatı garanti olan Aragones, rahat bir şekilde İspanya'nın yolunu tuttu. Hemen Madrid'e giden Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetici Şekip Mosturoğlu burada uzun süre Aragones'in avukatları ile pazarlık yaptı. Sözleşme feshi için her gün yeni bir şart öne süren Dede'nin, "İlk yıl için başarı sözü vermedim. İkinci yıl hedefim şampiyonluktu. Fenerbahçe'de kalıp şampiyon olsaydım, prim alacaktım. Fesih için şampiyonluk primlerimi de vermelisiniz" dediği bile ileri sürüldü. Daum'un da İstanbul'a gelmesiyle iyice sıkışan Fenerbahçe yönetiminin bu istekle çileden çıktığı öğrenildi. Yönetimin Dede ile 4 milyon euro'yu bulan bir tazminata anlaştığı öne sürülürken, kulüp henüz bu fesihi resmen doğrulamadı. 70 yaşını geçen Aragones'in kariyerinde sadece bir yıl içinde hemen hemen rekor bir gelir elde ettiği belirtiliyor.