Adım adım Tekke

Fatih Tekke'yi alarak kombine satışlarını artırmayı planlayan Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, teknik direktör Hugo Broos'tan gelecek onayı bekliyor

Trabzonspor camiasının alınması için yönetim üzerinde büyük baskı yarattığı eski futbolcuları Fatih Tekke'nin transferi, teknik direktör Hugo Broos'un tek bir sözüne kaldı. Zenit'in kadro dışı bırakarak satış listesine koyduğu tecrübeli futbolcu için devreye girmeye hazırlanan bordomavili yöneticiler, Belçikalı çalıştırıcıdan gelecek onayı bekliyor. Broos'un forvet hattına takviye istemesi durumunda, Tekke transferi hemen bitirilecek. Başkan Sadri Şener'in de Tekke'nin alınması için istekli olduğu, özellikle kombine kartlarındaki satışı artırmak için bu transferi bitirmeyi planladığı öğrenildi. Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu da Broos'un kararına göre hareket edeceklerini belirterek, "Hoca 'Bu tarz bir oyuncuya ihtiyacım var' derse, Fatih alınacak. 'Yok' derse alınmayacak" dedi.

ÖZER İMZALAMASA BİZDEYDİ
Özer Hurmacı konusuna da değinen Hacısalihoğlu, "Özer'i almak için çok uğraştık. Ankaraspor ile sözleşmesi sezon sonu bitiyordu. Lemi Çelik aracılığıyla sözleşmesini uzatmamasını istedik. PAF'a gönderilme pahasına 'Ocak ayında sözleşme yapacağız, sezon sonunda seni alacağız' dedik. 3 gün sonra sözleşmesini uzattı ve o günkü bedelinin 12 katına Fenerbahçe'ye gitti" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN