Kaka'dan gövde gösterisi

İspanya'nın Real Madrid takImı, AC Milan'dan transfer ettiği Brezilyalı Kaka'yı basına ve taraftarlarına tanıttı.

Latin Amerika'dan Japonya'ya dek dünyanın dört bir yanından herkese ulaşılması ve kulübün ve Kaka'nın en iyi biçimde reklamının yapılması için alışılmışın dışında bir saatte, Real Madrid'in maçlarını yaptığı Santiago Bernabeu Stadı'nda tanıtımı yapılan Kaka'yı, akredite olan 350 kadar basın mensubu izlerken, statta da yaklaşık 40 bin kadar taraftar bulundu.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Real Madrid Kulübü Başkanı Florentino Perez ve geleneksel olarak her yeni futbolcunun tanıtımında bulunan onursal başkan Alfredo Di Stefano'nun da olduğu tanıtımda, saha içine kurulan dev ekrandan başta Zinedine Zidane olmak üzere Real Madrid'in geçmişteki ve şimdiki ünlü yıldızların maç içindeki görüntüleri yayınlandı.

İlk kez bir futbolcusunu bu denli büyük bir organizasyonda tanıtan Real Madrid'in başkanı Perez, Kaka'nın ''Çok büyük, özel ve efsanevi bir futbolcu'' olduğunu belirterek, taraftarların desteğiyle Brezilyalı futbolcuyu Real Madrid'e getirdiklerini söyledi.

''Herkes bilmeli ki Kaka, birçok takımdan önemli öneriler aldı ama o, birçok kez söylediği gibi düşlerinde oynamak istediği takımı, Real Madrid'i seçti. Yeni kulübün olarak Real Madrid'i seçtiğin için teşekkürler'' diyen Perez, Kaka'nın Real Madrid'i daha da güçlü yapacağını savundu.

Forma numarası olarak ''8''i seçen Kaka ise yaptığı konuşmada, ''Bugün benim için çok özel bir gün. Real Madrid'te yeni bir döneme başlıyorum ve birçok kupa kazanmak istiyorum'' diye konuştu. Real Madrid'de ''8'' numarayı geçmişte Michel veya Mijatoviç gibi önemli futbolcular kullanmıştı.

Bu arada en iyi oyuncusu seçildiği 8. FIFA Konfederasyon Kupası'nın yapıldığı Güney Afrika'dan bu sabah Madrid'e gelen Kaka, ilk olarak hastanede sağlık kontrolünden geçirildi. Real Madrid Kulübü, gün içinde Kaka'yı basından saklarken, kulüp tarafından çekilen Brezilyalı yıldız futbolcunun görüntüleri ve fotoğrafları internet sitesinden basına dağıtıldı.

65 milyon Avro bonservis bedeliyle AC Milan'dan transfer edilen ve 6 yıllık sözleşme imzalayan Kaka'nın, sezon başına net 9 milyon Avro alacağı söyleniyor.

Öte yandan Real Madrid'in diğer transferlerinden Valencia'dan alınan Raul Albiol'un 2 Temmuz Perşembe, Manchester United'tan gelen Portekizli Cristiano Ronaldo'nun ise 6 Temmuz Pazartesi günü basına tanıtılması bekleniyor.

BİZE ULAŞIN