Pescara günlüğü

Karatede 75 kiloda erkeklerde Serkan Yağcı, bayanlarda ise 61 kiloda Vildan Doğan bronz madalya kazandı. 50 kiloda yarışan Gülderen Çelik ise altın madalya kazanmayı başardı. Karatede böylelikle Türk sporcuları dün 1 altın ve 2 bronz madalya elde etti.

Atıcılıkta bayanlar 10 metre havalı tabancada Ayşe Kil, tarihi bir başarıya imza attı. Kil, gümüş madalya alarak Oyunlar tarihinde Türkiye adına atıcılıkta bir ilki yaşattı. Milli sporcu, altın alan Dünya Gençler şampiyonu Sırp rakibi Arunoviç'e 0.1 puanla geçildi.

Halterde 105 kiloda Bünyamin Sudaş, koparma ve silkmede gümüş madalya kazandı. Ekibimiz toplamda 6 altın, 5 gümüş ve 4 bronz madalyayla ayrıldı. Türk sporculardan yalnızca 94 kiloda yarışan Erdal Sunar madalya almayı başaramadı.

FutboldA grupta Fransa'ya 2-0 kaybettiği için klasman maçları oynayan Ümit Milli Futbol Takımı, Tunus ile eşleşti. Grubunu ikinci bitiren Türkiye, 5-8'incilik klasman maçında bugün Tunus ile karşılaşacak. Valle Anzuco Stadı'ndaki maç Türkiye saatiyle 18:00'de başlayacak.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN