1 santimetre Melis Mey'i altından etti

Akdeniz Oyunları'nda dünün en üzgün ismi şüphesiz Melis Mey idi. Sporcumuz uzun atlamada 1 santimle altın madalyayı kaçırdı

16. Akdeniz Oyunları'nda Türk sporcular önemli başarılar elde etmeyi sürdürüyor. Bayanlar uzun atlamada Adriatico Stadı'nda piste çıkan Karin Melis Mey 6.53 metrelik atlayışıyla, İtalyan Tania Vicenzino bir santimetre gerisinde kaldı. İtalyan Vicenzino 6.54'lük atlayışı ile altın madalya alırken, Melis Mey 6.53 ile gümüşte kalarak büyük üzüntü yaşadı. Atletizmdeki bir başka temsilcimiz Nevin Yanıt ise 100 metre engelli yarı finalinde 13.04'lük derecesiyle birinci olarak finalde yarışma hakkını elde etti. Yanıt 100 metre engellide bugün finalde koşacak. Bayanlar 800 metre yarı finalinde koşan Yeliz Kurt finale yükselmeyi başaran bir başka sporcumuz oldu. Türk atlet, 2.05.03'lük derecesiyle serisinde ikinci olup bugünkü finale çıktı. Erkekler disk atmada Ercüment Olgundeniz ise gümüş madalya kazandı. Atletimiz 63.48 metrelik atışıyla, 65.58'e ulaşan İspanyol rakibi Jennifer Casanias'ı geçemedi. Boks da madalyaları topladığımız bir başka dal oldu. 57 kiloda Kerem Gürgen ve 75 kiloda Adem Kılıç finale yükselirken, 48 kiloda Ferhat Pehlivan, 60 kiloda Yakup Kılıç ve 81 kiloda Önder Özgül bronz madalya kazandılar.

MASA TENİSİNDE İLK ALTIN

Türk spor tarihinde Masa Tenisi'nde ilk altın madalyamızı kazanmak da Akdeniz Oyunları'nda gerçekleşti. Sporcumuz Melek Hu, Fransız Li Xue'yi 4-0 yenip altına uzandı. Karatede ise 68 kiloda dünya şampiyonu apoletli Yıldız Aras, yarı finalde Mısırlı Alsayed'e 4-0 yenilerek altın şansını kaybetti, bronzla yetindi. Hentbolda Türkiye, Yunanistan'ı 30-23 yenerek yarı finale çıktı. Final için yarın Sırbistan ile karşılaşacağız. Maç sonu salonda kolbastı çalınmaya başlanınca milli sporcular ve Türk seyirciler sahada kolbastı oynadılar. Erkek Basketbol Takımımız ise Fas'ı 88-67 yenerek yarı finale yükseldi. Bugün Yunanistan'la final için karşı karşıya geleceğiz. Voleybol Erkek Mili Takımımız da Arnavutluk'u 3-0 yendi. Ümit Milli Futbol Takımımız da Tunus'u 2-1 yendi. Milliler yarın Yunanistan ile 5-6'ncılık maçı oynayacak.

BİZE ULAŞIN