21 milyon liralık fatura

Beşiktaş'ın bonservisini 7 milyon 750 bin dolara daha yeni aldığı Delgoda'nun 2 yıllık alacağı garanti para 6 milyon dolar. 6 ay sahalardan uzak kalacak olan Arjantinli için Denizli, "Gönderin gitsin" dedi

Arjantinli oyuncusu Matias Delgado'nun kasığından olacağı ameliyat sonrası 6 ay sahalardan uzak kalacağı haberiyle büyük bir şok yaşayan Beşiktaş, maddi açıdan da büyük zarara uğradı. Ülker firmasının 2006 yılında bonservisini 4 milyon 875 bin Euro'ya (o dönemin kuruyla 6 milyon 125 bin dolar) alarak Beşiktaş'ta oynattığı Delgado'nun bonservisini, siyah-beyazlı takım 19 Ocak 2009'da 7 milyon 750 bin dolara almıştı. Yıldız oyuncu ile de yıllığı 2.1 milyon Euro'dan iki yıllık 4 milyon 200 bin Euro'ya (yaklaşık 6 milyon dolar) anlaşma sağlamıştı. Böylece Beşiktaş'a toplam maliyeti 13 milyon 750 bin doları yani yaklaşık 21 milyon TL'yi bulan Arjantinli, 6 ay boyunca takıma herhangi bir fayda sağlayamayacak.

AMELİYAT 7 TEMMUZ'DA
7 Temmuz Salı günü İspanya'da bıçak altına yatacak olan tecrübeli futbolcunun, bu sakatlığının 2007-08 sezonundan bu yana mevcut olduğu öğrenilirken, bu kadar yüksek maliyetle bonservisinin alınması eleştirilere neden oldu.
Teknik heyetten herhangi bir izin almadan ameliyat günü alan Delgado'ya çok kızgın olduğu bildirilen teknik direktör Mustafa Denizli ise futbolcunun biletini kesti. "Gönderin gitsin" diyen Denizli'nin, "6 ay yok. Ondan sonra da bir şey olmaz. Geçen yıl da çok verim alamadık. Zaten yabancı kontenjanı sıkıntımız var. Bunun için onu gönderebiliyorsanız gönderin" diye konuştuğu öğrenildi. Ancak uzun süre yeşil sahalardan uzak kalacak olan ve bonservisi bu kadar yüksek bir futbolcunun satılması çok düşük bir ihtimal olarak görülüyor.

BİZE ULAŞIN