Denizli Köşk'e çıkıyor

Beşiktaş, yeni sezon hazırlıklarına BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde yaptığı sabah antrenmanıyla devam etti.

Teknik direktör Mustafa Denizli yönetiminde gerçekleştirilen ve yaklaşık 1,5 saat süren çalışmada futbolcular, kondisyon hareketlerinin ardından çift kale maç yaptı.

İdmanda yer almayan Çek futbolcu Zapotocny'nin bağırsak enfeksiyonu geçirdiği bildirilirken, bu oyuncunun akşam çalışmasında yer alabileceği ifade edildi.

İzinleri devam eden Nihat, Tello, Sivok, Akdeniz Oyunları kadrosunda bulunan Rıdvan ile tedavi olan Ekrem, İbrahim Toraman ve Delgado da antrenmana katılmadı.

Siyah-beyazlılar, akşam yapacakları antrenmanla yeni sezon hazırlıklarını sürdürecek.

CUMHURBAŞKANI GÜL İLE YEMEK

Bu arada Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, yarın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yemek yiyeceğini söyledi.

Siyah-beyazlı takımın BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde yapılan antrenmanında basın mensuplarıyla sohbet eden Mustafa Denizli, yarın Ankara'da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bir öğlen yemeği yiyeceğini ve bu nedenle yarın sabahki antrenmanda yer alamayacağını bildirdi.

Denizli, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Çin ziyareti nedeniyle gecikmeli olarak geçekleşecek yemeğin içeriğiyle ilgili bilgi vermedi.

SÜPER KUPA'NIN İSTANBUL'A ALINMASI

TFF Süper Kupa maçının İstanbul'a alınmasıyla Almanya'da oynanma geleneğinin bozulduğunu da kaydeden Denizli, ''Avrupa kupalarında Fenerbahçe'nin lehine olabilecek bir tarihte de bu maçı oynayabileceğimizi ben federasyona söylemiştim. Ama bu kararda Almanya Futbol Federasyonu'nun da payı olduğunu düşünüyorum'' dedi.

İspanya'da katılacakları turnuvaya gidiş tarihlerini 20 Temmuz'a çekebileceklerini aktaran Denizli, İran Ligi şampiyonu İstiklal takımının Kartepe'de kamp yapacağını ve bu ekiple bir hazırlık maçı yapabileceklerini söyledi.

Mustafa Denizli, sezon hazırlıklarına yeni başlamaları nedeniyle futbolcularda bazı fiziksel sorunlar olabileceğini, ancak önemli bir durumun olmadığını kaydetti.

Diğer yandan, Beşiktaş'ın İtalya Ligi takımlarından Catania ile 19 Temmuz Pazar günü BJK İnönü Stadı'nda hazırlık maçı yapacağı bildirildi.

BİZE ULAŞIN