"Keita camiamıza hayırlı olsun"

Galatasaray Kulubü Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel, yeni transferleri Abdul Kadir Keita'yı teknik direktör Frank Rijkaard'ın bilgisi dahilinde yapıldığı söyledi.

Galatasaray TV'ye açıklamalarda bulunan Haldun Üstünel, Keita'nı Galatasaray camiasına ve Türk futboluna hayırlı olmasını dileyerek, "Bizim için bir hayli uğraş verdiren bir transfer gerçekleştirdik. Galatasaray'a Keita'yı kazandırdığımız için son derece mutluyuz. Bildiğiniz gibi çok yönlü ve yetenekli bir oyuncuyu kadromuza kattık. Hocamızın bilgisi doğrultusunda transferi gerçekleştirdik. İki yıla aşkın bir süredir bizim de izlediğimiz, takip ettiğimiz bir futbolcuydu. Bu transferi gerçekleştirmek için elimizden gelen her şeyi yaptık. İnşallah hem camiamıza hem de Türk futboluna hayırlı olmasını diliyorum."
Transferleri büyük bir gizlilik içinde gerçekleştirdiklerini ifade eden Haldun Üstünel, şöyle konuştu:
"Bizim için transferde gizlilik çok önemli. Bildiğiniz gibi bunlar çok zorlu süreçler. Ne kadar az duyulursa veya duyulmazsa bizim için o kadar rahat çalışma imkanı oluşuyor. Bunu böyle değerlendirmek gerekiyor. Bazı alınganlıklar oluyor. Bu alınganlıklara gerek olmadığı düşüncesi içindeyim. Koşullar böyle gerektiriyor, bizim için pazarlık olsun görüşmeler olsun daha rahat şartlar altında gerçekleşiyor. Onun için bu sistemi biz ön planda tutmaya özen gösteriyoruz. "

Başka bir tranfser gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceğine yönelik bir soruya ise Üstünel, "Bunları hocamızla oturup tartışıyoruz. Bireysel kararlar almıyoruz. Bu sene böyle bir çalışma başlattık. Hocamızla beraber ortak aldığımız kararlarla hareket ediyoruz. Transferlerimiz bütçemiz doğrultusunda gerçekleşiyor. Bütçemize uygun, Galatasaray'a yakışan futbolcuları kazandırmaya devam edeceğiz." diye cevap verdi.

Haldun Üstünel, Keita'nın önümüzdeki hafta başında kampa katılacağını sözlerine ekledi.

BİZE ULAŞIN