Tekke'yi isterim

İmza töreninin ardından dün ilk kez konuşan Hugo Broos bombaladı: "Fatih Tekke'yi isterim. Mevcut kadroyla şampiyonluk zor. Takviye şart"

Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos, Isparta kampında ilk defa medyanın karşısına çıktı. Belçikalı hoca, Fatih Tekke'nin transferi hakkında çarpıcı açıklamalar yaparken, mevcut kadro ile şampiyonluk şansının çok zor olduğunu dile getirdi. Broos dünkü basın toplantısında ilk olarak sezon öncesi hazırlıkları değerlendirdi. "Egemen ve Selçuk'un hafif sakatlıkları var. Oyuncuların çalışma temposundan memnunum. Kamp yeri mükemmel. Herşey iyi gidiyor" diyen 57 yaşındaki teknik adam, transfer meselesine değindi.

ŞENER'İN PASINI ALDI
Broos, başkan Sadri Şener'in yuvaya dönüşü konusunda topu kendisine attığı Fatih Tekke için yeşil ışık yaktı: "İyi futbolcularla çalışmayı severim. Fatih Tekke çok kaliteli bir isim. Şartlar oluşursa, onu kadromda görmek isterim." Broos, yönetimin sözleşmesini uzatmadığı ve Dinamo Kiev ile dirsek temasında olan Hüseyin Cimşir için ise "Durumu yarın (bugün) netleşecek" dedi. Kurt hoca, Belçika Ligi'nde Roeselare takımının formasını giyen Ivan Perisiç'in Trabzonspor'a transferi konusunda da açık kapı bıraktı ve "Perisiç'i iyi tanırım. Kadromda kesinlikle isterim" yorumunda bulundu.

"ŞAMPİYONLUK ZOR" DEDİ

Broos, basın mensuplarının 30 kişiye yakın bir futbolcu ordusuyla çalıştıklarını hatırlatmasının üzerine, "Takımda kalacaklar ve gideceklerle ilgili erken karar vereceğim. Genç oyuncularla ilgili tespitimi ise kamp sonunda yapacağım. Şampiyon olmamız için birkaç transfer lazım. Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray gibi rakipler karşısında donanımlı olmamız lazım. Mevcut kadro ile bu iş zor. Takviye şart" ifadesini kullandı.

BİZE ULAŞIN