Böyle mi olacaktı?

Beşiktaş'ta yabancı kontenjanı nedeniyle gözden çıkarılan Çek futbolcu Tomas Zapotocny isyan etti: "Gönderileceğimi duyduğumda şaşırdım. Çifte kupanın ödülü bu olmamalıydı"

Beşiktaş'ta yabancı kontenjanı sıkıntısı nedeniyle gözden çıkarılan ve kendisine kulüp bulması tebliğ edilen Çek savunma oyuncusu Tomas Zapotocny, yapılanın adil olmadığını söyledi. Geçtiğimiz yıl 4.5 milyon euro'ya Udinese'den alınan 29 yaşındaki futbolcu SABAH'a özel açıklamalar yaptı. Gönderilme kararını duyduğunda çok şaşırdığını belirten Zapotocny, "Kulüp bulmam gerektiği anlatıldı. Başka transfer dendi, kontenjan dendi. Beklemediğim bir karardı. Şaşırmadım, üzülmedim desem yalan olur. Anlamakta zorluk çekiyorum. Her şey iyi gidiyordu. Taraftar muhteşemdi. Takımda arkadaşlık çok iyiydi. Bu birliktelik bizi başarıya taşıdı. Bütün kupaları topladık. Ben de elimden geleni yaptım. Ertuğrul Sağlam'ın da Mustafa Denizli'nin de taleplerine cevap verdiğimi düşünüyorum. Bence bir terslik var. Başarılı olan bir takım güçlendirilir ancak bu kadar oynanmaz. Çifte kupanın ödülü bu olmamalıydı" diye konuştu.

'ZORLUK ÇIKARMAYACAĞIM'
Zapotocny, "Bundan sonra ne yapacaksın?" sorusuna ise, "Beşiktaş'a karşı, arkadaşlarıma ve takıma karşı, taraftara karşı bir gönül bağım oluştu. Kulüp, haklarımın korunacağı garantisini veriyor. Biraz kırgınlığım var ama kulübe zorluk çıkarmayacağım. Menajerim devrede. Keşke 1 ay önce bu karar iletilseydi. Almanya, Türkiye ve kendi ülkemden teklifler var. Yönetim anlayışla yaklaştığı sürece ben de sorunun çözümü için elimden geleni yaparım" karşılığını verdi.

"İstanbul'u çok seviyoruz. Ayrılmak zor olacak"

Eşi ve çocuklarıyla birlikte İstanbul'u çok sevdiklerini ve alıştıklarını belirten Tomas Zapotocny, ayrılığın bütün aileyi çok üzdüğünü söyledi. İstanbul'da çok güzel bir yaşantıları olduğunu belirten Beşiktaşlı futbolcu, "Eşim ve çocuklarla İstanbul'u çok beğeniyoruz. Güzel bir yaşantımız vardı. Tesislere 2 kilometrelik bir mesafede oturuyorum. Ailem ve işim benim her şeyim. Son 1 yılda burada çok güzel anılarım oldu. Böyle bir mutluluğum ve kurduğum düzenin bu şekilde bitmesini istemem. Ayrılık çok zor olacak" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN