Günün içinden

Sylla, Belediye'nin oldu
Sivassporlu Kanfory Sylla, İstanbul Büyükşehir Belediyespor'la 2 yıllık sözleşme imzaladı. Sivasspor'a Erman'ı veren lacivertturunculular, Herve Tum'un ardından Gine Milli Takımı'nın da formasını giyen Sylla'yı da kadrolarına kattılar.

Eyvah, domuz gribi!
25. Üniversite Yaz Spor Oyunları'na katılmak için Sırbistan'a gelen Avustralyalı bir sporcuda domuz gribi (H1N1 virüsü) tespit edildi. Oyunların sağlık yetkilisi Predrag Kon, ismini vermediği sporcunun, Belgrad'taki bir askeri hastanede karantinaya alındığını ve diğer sporcularla görüştürülmediğini belirtti. Sırbistan'daki 14. domuz gribi vakası Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nü de harekete geçirdi. Genel Müdür Yunus Akgül, yetkililer ile temasta olduklarını, oyunların iptali ya da türk heyetinin dönmesinin şimdilik söz konusu olmadığını açıkladı.

Başkan oldu haberi yok!
Elazığspor'da önceki gece Olağanüstü Genel Kurul yapıldı. İki listeyle girilen seçimi İbrahim Taşel ve listesi 30 oyla kazandı. Ancak Taşel, başkan olduğunu AA muhabirinin telefonuyla öğrendi. Taşel, "Ben aday olmadım. O listeyi Elazığ'a zarar vermek isteyen biri Divan'a vermiş olabilir. İstifa edeceğim" diye konuştu.

Yabancıların 2'si Avrupalı
Beko Basketbol Ligi'nde 2009-2010 sezonundan itibaren maç kadrosunda 5 yabancı oyuncu yer alacağını beyan eden takımlar, kadrolarında en az 2 Avrupalı oyuncu, 4 yabancı oyuncu bulunduracak takımlar ise kadrolarında en az 1 Avrupalı oyuncu bulundurmak zorunda olacak. Transferlerle ilgili düzenleme basketbol federasyonunun resmi sitesinde de yer aldı.

Hüsnü Özkara Konya'da
Bank Asya 1. Lig'e düşen Konyaspor, teknik direktör Hüsnü Özkara ile 1 yıllık sözleşme imzaladı. Özkara, Konyaspor'u layık olduğu Süper Lig'e yeniden taşımayı istediğini belirtip, "Konya'da daha önce şampiyonluk yaşadım. Tarih tekerrürden ibarettir" dedi.

Golü at, kombineyi kap!
Gillette Blue 3, Japon Kale futbol oyununu, internet üzerinden Türk gençliğinin hizmetine sundu. Japon Kale Futbol Turnuvası, japonkale.org sitesinde başladı. Turnuva şampiyonunu, taraftarı olduğu takımın 2009 -2010 sezonu Premium kombine bileti ya da 4 günlük İspanya tatili ile Avrupa Şampiyonu'nun maçını tribünde izleme fırsatı bekliyor.

Terim ve Kızıl stat açacak
Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kızıl ile Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Kazakistan'da stat açacak. Levent Kızıl ile Fatih Terim, başkent Astana'da bir Türk firmasının yaptığı Astana Arena'nın bugünkü açılışında yer alacaklar. Kızıl ve Terim, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ile de görüşecek.

BİZE ULAŞIN